Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
  • 25.4.2020Den Země - Kovosteel
  • 26.4.2020Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 6.5.2020Pasování prvňáčků
  • 9.5.2020Košt vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf) - situace upravená dle požadavků občanů, vznesených na jednání dne 24. 2. 2020


Základní umělecká škola v Uherském Hradišti (ZUŠ) slaví letos 80 let od svého založení. Toto významné jubileum oslavili současní i bývalí studenti tanečního oboru některé z poboček ZUŠ tanečním koncertem v prostorách vyprodaného Klubu kultury v Uherském Hradišti v pátek 1. listopadu 2019.
Přibližně hodinu a půl dlouhým programem provázela z jeviště slovem Olga Strašáková, která připomněla, jak těžké byly začátky baletní školy ve folklorním centru Slovácka, v Uherském Hradišti.
„Taneční obor, který vychovával budoucí baletky, zahájil svoji činnost na ZUŠ až v roce 1965, zatímco ZUŠ jako taková vznikla již v roce 1939. Prorazit v Uherském Hradišti s baletem, když je všude kolem Vás folklor, bylo tehdy náročné,“ uvedla Olga Strašáková.
O tom, že se dílo podařilo a ze ZUŠ vyšli vynikající tanečníci a tanečnice, svědčilo i množství fotografií na stěnách Klubu kultury zachycující bývalé i současné studenty.
Ve večerním programu se představily a své taneční dovednosti předvedly kategorie od dětí až po absolventky oboru. Ve vystoupeních byly představeny jednotlivé choreografie bývalých vedoucích nacvičených současnými studenty.
Se svým projevem vystoupil kromě ředitele ZUŠ v Uherském Hradišti Jiřího Pospíchala také starosta Starého Města, pan Josef Bazala. Právě staroměstská pobočka je ze všech poboček ZUŠ, co do počtu žáků, největší.
Po skončení první části večera následovala neformální část, při níž se bývalé absolventky a absolventi setkali a zatancovali při kapele Golden Delicious až do časných ranních hodin.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb