Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


V sobotu 2. listopadu 2019 proběhl v Jarošově první turnaj školního roku 2019/2020 v barevném minivolejbalu, kterého se zúčastnili také žáci I. stupně ZŠ Staré Město. Děti se sešly v hojném počtu a tělocvična v Jarošově hýřila barevnými tričky a volejbalovými míči od rána až do večera. Ve třech výkonnostních kategoriích (žlutý, oranžový a červený minivolejbal) zde soutěžilo celkem 80 dvojic mladých volejbalistů a volejbalistek.
Nejpočetnější kategorií byla kategorie oranžového volejbalu, celkem 35 družstev. Nás reprezentovaly následující dvojice: Lazárik Patrik – Lazárik Viktor (6. místo), Georgiu Thobias – Kamler Lukáš (10. místo), Kotačková Anna Marie – Bukvald Viktor (14. místo), Škrabalová Adéla – Obdržálková Lea (19. místo), Vlčková Klára – Bukvald Ondřej (20. místo), Pospíšilová Eliška – Karolína Klaudová (23. místo) a Fuglík Lukáš – Kristýna Chybíková (26. místo). Pro všechny dvojice to byl první start v této kategorii a zvládli ho skvěle.
Hned po oranžových následovali naši nejmladší zástupci žlutého volejbalu: Veronika Baráková – Jakub Juřena (9. místo), Daniela Gojšová – Bukvald Šimon (13. místo) a Tereza Korvasová – Amálie Kowalíková (18. místo). V této kategorii mezi sebou soupeřilo celkem 21 družstev a naši malí volejbalisté a volejbalistky zvládli svůj první turnaj na výbornou.
Skoro ve čtyři hodiny odpoledne nastoupili naši červení volejbalisté. V konkurenci 24 družstev jsme měli sedm zástupců: Kovaříková Klára – Kovaříková Michaela (7. místo), Procházka Eduard – Bartošík Štěpán (11. místo), Třetinová Anna – Kambová Anežka (13. místo), Bukvald Petr – Jiří Horváth (14. místo), Hrudňáková Klára – Polášková Markéta (15. místo), Perničková Barbora – Haša Filip (16. místo) a Valentová Agáta a Slámová Kristýna (20. místo). Většina volejbalistů hrála v této kategorii vůbec poprvé. V některých základních skupinách sehrál počet bodů a počet uhraných míčů zásadní roli, takže nám postup do vyšších skupin unikl jen o vlásek. Nicméně všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu.
Konkurence byla veliká a na všech účastnících byla vidět bojovnost a odhodlání vydat ze sebe co nejlepší výkony. Všechny děti si turnaj užily, obdržely diplom, sladkou odměnu a už se těší na další turnaj, který se bude konat v Kroměříži 23. a 24. listopadu.
Na domácí scéně pak naše volejbalové naděje budete mít možnost vidět 8. prosince 2019 ve sportovní hale Širůch.

Silvie Korvasová, Jindřich Pospíšil, Lýdie Podhrázká
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb