Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Oslava svátku svatého Martina a žehnání vín nesoucích označení Svatomartinské se již stává tradicí také ve Starém Městě. Letošní ročník se konalo žehnání mladým vínům o tři dny dříve, svátek Martinové oslavili až v pondělí, ale celý program žehnání se odehrál na náměstí Velké Moravy ve Starém Městě už v pátek 8. listopadu 2019. Po čtrnácté hodině přijel na bílém koni svatý Martin, kterého již tradičně představuje Martin Řimák, následovaný družinou římských vojáků a doprovodu dvou kočárů.
Všem přítomným připomněli účinkující legendu o svatém Martinovi a žebrákovi, se kterým se římský voják rozdělil jednoho mrazivého dne o polovinu svého pláště. Poté již následovalo samotné žehnání mladých vín farářem, otcem Miroslavem. Dvojice členů souboru Dolina představily pět odrůd vín, kterými se poté připilo. Program na náměstí završili svým vystoupením členové skupiny historického šermu a divadelní společnosti z Uherského Ostrohu Memento Mori, kteří divákům předvedli nejprve šermířské souboje a také ohnivou show.
Ke svatomartinským svátkům patří také svatomartinská husa. Ani ta nemohla v pátek ve Starém Městě chybět. Tu letošní připravili pracovníci Přístaviště ve Starém Městě a podle prázdných talířů a výrazů těch, kteří si ji s předstihem objednali a v prostorách Jezuitského sklepa snědli, se povedla výtečně. Slavnostní večer podtrhla svou hrou Cimbálová muzika Bálešáci, která hrála v Jezuitském sklepě do pozdních nočních hodin.
Poděkování za organizaci žehnání svatomartinských vín patři především členům kulturní komise, kteří celý svátek organizovali.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb