Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.

Mladí lidé ve věku 18-35 let, zapojte se do Národního registru dárců kostní dřeně v rámci Vánočního jarmarku.
Žádáme a prosíme ochotné mladé lidi ve věku 18 – 35 let, kteří ještě nejsou zaregistrováni v Národním registru dárců kostní dřeně, aby využili možnosti na Vánočním jarmarku a takto učinili, protože právě oni totiž mohou v budoucnu někomu zachránit život. Pro nemocné leukémií často jediná možnost záchrany života je transplantace kostní dřeně od vhodného dárce, což často může být jeden jediný člověk v celém registru. Posouzení vhodnosti dárce je soubor několika desítek transplantačních znaků. Každý člověk vedený v registru dárců je tedy velmi důležitý. Zvyšuje tak pravděpodobnost, že pacient najde vhodného dárce. Statistická čísla říkají, že přibližně každý stodvacátý registrovaný člověk v Národním registru dárců kostní dřeně se skutečně stane potřebným dárcem. Není bez zajímavosti, že například v Německu je každý dvacátý občan zaregistrován v registru dárců kostní dřeně, u nás je to každý dvoustý člověk. Jednotlivé národní registry jsou spolu mezinárodně propojeny. Bohužel zatím se nepodaří najít dárce pro každého čtvrtého pacienta nemocného leukémií. Zapojení se do registru potenciálních dárců je dnes velmi jednoduché. Po vyplnění dotazníku s nezbytnými údaji se jedná jen o stěr slin. Dříve bylo nutné pro analýzu transplantačních znaků provádět odběry krve. Proto mladí lidé neváhejte a podpořte dobrou věc. Možnost registrace tedy bude probíhat v rámci Adventního jarmarku 8.12.2019 mezi 11:00 -14:00 hodinou v jedné z místností polyfunkčního sálu pod kostelem Svatého Ducha.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb