Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Dlouholeté partnerství mezi městy Sées a Staré Město bylo v letošním roce opět podpořeno formou tradiční vzájemné návštěvy. Ta se uskutečnila v termínu 9.10. -14.10.2019. Na návštěvu vycestovala početná oficiální delegace tvořena zastupiteli a představiteli našeho města. Doprovod zajistil Folklorní soubor a Cimbálová muzika Špica.
Cesta byla realizována firmou Autodoprava Dubovský. Cestou byl zajištěn nocleh ve městě Kaiserslautern. Vzhledem ke kulturně – poznávací náplni výjezdu, byla do programu již tradičně zařazena rovněž návštěva významných měst či míst. Tentokrát jsme společně navštívili Luxemburg, kde nás čekala komentovaná prohlídka města s průvodcem.
Do Sées jsme dorazili ve večerních hodinách. Naši hostitelé nás očekávali u kulturního centra. Setkání s dlouholetými přáteli, které doprovodila cimbálová muzika, bylo velmi emotivní. Po oficiálním uvítání na radnici jsme se rozešli do hostitelských rodin, u nichž oficiální delegace strávila celý pobyt. V pátek dopoledne pro nás pořadatelé připravili prohlídku místní Zemědělské školy Lycée agricole a její přilehlé farmy. V odpoledních hodinách jsme se vydali na exkurzi do Firmy Bohin – nejvýznamnější a nejstarší manufaktury v regionu Orne, zabývající se výrobou jehel a špendlíků. Večer se nesl v duchu „ Růžový říjen- boj proti rakovině prsu“. V rámci tohoto projektu probíhal na náměstí v centru města kulturní program, v němž se představili i naši tanečníci a muzikanti.
Sobota byla organizátory vyhrazena pro pobyt v rodinách. Odpoledne jsme měli možnost zúčastnit se komentované prohlídky místní katedrály a historického centra města Sées. V podvečerních hodinách jsme se všichni opět setkali na radnici, kde proběhla oficiální recepce s předáváním darů. V letošním roce uplynulo 25let od podepsání smlouvy o vzájemném partnerství mezi městy Sées a Staré Město a na slavnostní atmosféře to bylo opravdu znát. Starosta města Sées pan Jean- Yves Houssemmaine předal naší delegaci pamětní medaile s vyobrazením důležitých symbolů města Sées. Naše strana připravila k této příležitosti pamětní talíř z tradiční Tupeské keramiky s nápisy upomínajícími již zmiňované výročí. Celý slavnostní akt doprovázela cimbálová muzika. Po této oficiální recepci následoval společenský večer, který byl zahájen vystoupením našeho folklorního souboru.
V neděli jsme měli možnost navštívit poutní chrám sv. Terezie v Lisieux. Zde jsme se po prohlídce baziliky zúčastnili mše svaté. Další část programu směřovala do města Vendeuvre, kde jsme navštívili zámek a přilehlé zahrady společně s muzeem miniatur. Deštivé počasí, které tento den provázelo, ale nic neubralo na příjemné a přátelské atmosféře celého pobytu.
V pondělí ráno už nás čekalo loučení a dlouhá cesta zpět domů. Velmi rádi bychom poděkovali všem účastníkům výjezdu za reprezentaci města, cimbálové muzice a tanečnímu souboru za skvělou prezentaci naší kultury. S našimi přáteli se setkáme opět za dva roky, kdy je budeme moct přivítat u nás ve Starém Městě.

Za partnerský výbor
Helena Hlavačková

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb