Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Položením věnců a ukloněním se u památníku obětem druhé světové války zahájili starosta Josef Bazala a místostarostové Martin Zábranský a Kamil Psotka v pátek 25. října 2019 oslavu 101. výročí založení naší republiky. U památníků zahrála Staroměstská kapela státní hymnu za přítomností zastupitelů, občanů, ale i dětí ze Starého Města. Všichni si poté poslechli proslov, který přednesl starosta Josef Bazala.
Poté se již všichni i s rozsvícenými lampiony vydali k památníku obětem první světové války u hřbitova na Hradišťské ulici. „Akce, která ještě před několika lety byla pouze formalitou, jíž se účastnili pouze představitelé města, zástupci spolků a několik spoluobčanů, se během několika let rozrostla v setkání, kterého se každoročně účastní více a více občanů. Letošní ročník nebyl výjimkou a dle mého odhadu se mohlo k průvodu připojit až čtyři sta občanů. Je také důležité, že jsou zde všichni dobrovolně a nikomu se účast nevnucuje jako v dobá minulých.“ uvedl starosta Starého Města, pan Josef Bazala.
Různě svítících nebo blikajících lampionů bylo letos v průvodu k vidění několik desítek. Celý průvod jdoucí k památníku u hřbitova měřil asi 500 metrů. Ani u památníků u hřbitova ale nebyl konec večera. Celý průvod se vydal směrem na náměstí Velké Moravy, kde byla v polyfunkčním sále pod kostelem Sv. Ducha za přítomnosti prezidentů bonsajových asociací České a Slovenské republiky slavnostně zahájena mezinárodní výstava bonsají, kterou si vzal organizačně na starosti majitel Bonsaimusea Isabelia, uznávaný odborník na bonsaje pan Josef Valuch.
Na konec dne bylo pro děti v prostorách Jezuitského sklepa připraveno drobné občerstvení.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb