Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


S ohledem na rostoucí hustotu automobilů a zvýšení bezpečnosti dopravního provozu v ulicích Starého Města otevírá rada města téma jednosměrných ulic. Zákon o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; tedy celkem 6 m pro oba směry jízdy. Za současného stavu v řadě ulic ve Starém Městě dle zákona nesmí vůbec parkovat auta. Někteří občané již obdrželi pokutu od státní policie za stání v úzkých ulicích. Jedinou možností, jak může městská samospráva pomoci občanům, je právě vytvoření jednosměrných ulic, protože v případě jednosměrné ulice stačí na projetí 3 metry široký pruh.
Na přiložených obrázcích je návrh jednosměrných ulic. Celkem nám vznikly 3 hlavní lokality: Kopánky, Špitálky a Nový svět. Některé ulice jsou navrženy nadále jako obousměrné s ohledem na lepší dopravní průtočnost. Předběžně se již tímto návrhem zabývala Rada města, navržená opatření byla konzultována i s Městskou policií a bylo projednáno i v Komisi pro územní plánování a územní rozvoj. Poté co dojde ke shodě s navrženým řešením, bude svoláno veřejné projednání s obyvateli příslušných lokalit dotčených jednosměrkami.
Své názory a podněty můžete zasílat do 31.12.2019 na e-mail: jednosmerky@staremesto.uh.cz nebo také na adresu: Městský úřad Staré Město, odbor správy majetku, investic a ŽP, náměstí Hrdinů 100, 686 03 Staré Město.

Kamil Psotka

Lokalita Kopánky - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com

Lokalita Kopánky - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com


Lokalita Nový svět - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com

Lokalita Nový svět - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com


Lokalita Špitálky - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com

Lokalita Špitálky - Grafika: Aleš Korvas, zdroj map: www.maps.google.com

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb