Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Počátkem září odcestoval student našeho gymnázia Stanislav Psotka ze 4. H na pracovní stáž do Německa. Stáž navazuje na dlouholetý mezinárodní projekt „CertiLinqua – Fir for EUROPE and the WORLD“, na kterém naše gymnázium participuje společně s partnerskou školou Michael Ende Gymnasium v Tönisvorstu. Pracovní praxe jsou výběrové a účastnit se jich mohou pouze studenti s pokročilou úrovní znalostí cizího jazyka. Na stáž tak odjíždí jeden, maximálně dva uchazeči, kteří splňují požadovaná kritéria. + zvoleného předmětu v cizím jazyce, znalost prvního cizího jazyka na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) a znalost druhého cizího jazyka na úrovni B1 SERR, účast na evropských, příp. mezinárodních projektech a absolvování pracovní stáže, na niž navazuje vypracování a prezentace souhrnné zprávy v cizím jazyce. Požadovanou úroveň znalostí cizích jazyků je třeba doložit diplomem či certifikátem o absolvování jazykové zkoušky.
Pracovní stáž organizuje naše partnerské gymnázium přímo ve městě Tönisvorst. Cílem celého projektu je zejména zvýšení motivace studentů ke studiu cizích jazyků, podpora aktivní komunikačních kompetencí a způsobilosti ke komunikaci v první či druhém cizím jazyce. Letošní účastník Stanislav Psotka strávil v Německu 2 týdny. Ubytování bylo zajištěno v hostitelské rodině. Pracovní stáž proběhla ve firmě ArcaVentilen v Tönisvorstu. Komunikace probíhala výhradně v německém jazyce a to jak v hostitelské rodině, tak na pracovišti. Součástí pracovní stáže bylo poznávání komplexního pracovního procesu, životního stylu a způsobu života v Německu. Stáž je nesmírně náročná, ale zároveň velmi obohacující. „Es war sehr anstrengend, aber absolut fantastich!“ dokládá nadšeně Standa, který s námi po návratu zpět mluví už jen německy. Pracovní stáž bude pokračovat v říjnu, kdy k nám do Starého Města zavítají dva studenti z Tönisvostu, na něž se už teď všichni velmi těšíme.
Děkujeme Standovi za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a přejeme mu, aby získané jazykové znalosti a dovednosti bohatě zúročil ve svém dalším studiu.

Za sekci německého jazyka
Mgr. Helena Hlavačková, Ph.D
Foto: Mgr. Pavel Palička

Foto: Mgr. Pavel Palička

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb