Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 8.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do konce měsíce října budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 14. – 20. října 2019 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!


Předposlední týden měsíce srpnu se rozjela kola sportovního soustředění všech žákovských kategorií Volejbalového sportovního klubu Staré Město. Do náročné a zároveň zábavné přípravy nastoupilo 56 hráčů a hráček. To, že staroměstský volejbal už dávno není jen výsadou chlapců a mužů, potvrzuje veliká skupina dívek především v kategorii přípravky a mladších žákyň.
Odborné trenérské vedení zajistili trenéři a volejbalisti klubu a zároveň také učitelé Základní školy Staré Město, která se již více jak dva roky pyšní titulem Partnerská škola Českého volejbalového svazu. Dvě skupinky volejbalové přípravky vedli Lydie Podhrázská, Sylvie Korvasová, Jan Zábranský, Jindra Pospíšil a Zuzana Kotačková. Dorostence a kadety trénoval Milan Zpěvák a Petr Obdržálek a mladší žactvo Martin Zábranský.
Dvoufázový trénink probíhal na sportovní hale Širůch a tělocvičně ZŠ Staré Město. Tréninkový proces, který zahrnoval kondiční přípravu, nácvik techniky úderů do míče a herní systémy byl vhodně doplněn plaváním na místním koupališti, relaxací ve wellnes hotelu Synot nebo bowlingem. Všichni jsme si užili také čtvrteční beachvolejbal s následnou grilovačkou v areálu staroměstské sokolovny.
Páteční turnaj byl vyvrcholením celotýdenního snažení mladých volejbalistů, na jehož konci si všichni odnesli hodnotné ceny. Nás trenéry nejvíce potěšil závěrečný prestižní zápas trenérů proti družstvu kadetů a juniorů, který vyhráli po veliké bitvě trenéři poměrem setů 2×1. Jsme rádi, že nepatříme ještě do „starého železa“.
Děkujeme všem partnerům za podporu. Týden uplynul jak voda, soustředění se všem líbilo, tak zase za rok na kempu.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb