Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


Tisíce diváků se stejně jako uplynulé ročníky přišly i letos podívat na uherskohradišťské Slavnosti vína. Jednotlivé mikroregiony se představovaly v různých částech Uherského Hradiště, a návštěvníci tak mohli získat ucelený pohled na jednotlivé oblasti Uherskohradišťska. Letošní ročník byl ale poznamenán nepřízní počasí.
Slavnostní průvod folkloristů zabalených letos v pláštěnkách začínal tradičně ve Vinohradské ulici a postupně prošel s několika zastávkami celým historickým centrem Uherského Hradiště. Průvod během své cesty několikrát zastavoval, aby si měli diváci možnost důkladně prohlédnout reprezentanty jednotlivých obcí, výzdobu jejich krojů nebo poslechnout zástupce jejich folklórních muzik. Celý průvod končil svoji trasu na Masarykově náměstí a poté se již jednotlivé mikroregiony přesunuly na svá stanoviště.
Staré Město, největší město mikroregionu Staroměstsko co do počtu obyvatel, mívá již několik let svoji základnu na nádvoří pod Starou radnicí. Plánované čtyřhodinové vystoupení zástupců cimbálových muzik a pěveckých sborů se uskutečnilo i přes nepřízeň počasí. Především dechové hudby a sbory tvořily základ programu. Diváci nepřišli ani o vystoupení cimbálové muziky Bálešáci a folklorního souboru Dolina, kteří se představili pod narychlo postaveným stanem. Dětské a folklorní soubory mikroregionu bohužel kvůli deštivému počasí odjeli domů.
„Každý z krojů, který na sobě mají především dospělí, stojí kolem dvaceti tisíc korun a zejména některé hudební nástroje tuto částku převyšují. „Diváci chápali, že došlo ke zrušení některých vystoupení, na druhou stranu jsem velmi rád, že se představily alespoň staroměstské soubory.“ Uvedl starosta Starého Města Josef Bazala. Kromě muziky měli návštěvníci na nádvoří pod Starou radnicí možnost ochutnat místní speciality ve stáncích, které pro ně připravily jednotlivé obce. A že jich bylo hned několik. I díky příjemným cenám, šel prodej koláčků, patentů, oškvarků, škvarkových pomazánek, klobás, vín a dalších pochutin na dračku.
Závěrečná tečka patřila již tradičně společnému zpívání starostů a místostarostů mikroregionu Staroměstsko a okolních obcí jiných mikroregionů, které doprovodila cimbálová muzika Bálešáci. Přestože počasí nepřálo, o to vlídnější byla atmosféra všech účinkujících a diváků. Chtělo by se říci, že se nemohli rozejít. Tak za rok zase na viděnou.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb