Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 8.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do konce měsíce října budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na dostavbu kostela Svatého Ducha se bude konat 14. – 20. října 2019 na území Starého Města.
Upřímně děkujeme „Pán Bůh zaplať“ za vaše dary!


První školní den za sebou mají děti ze čtyř prvních tříd staroměstské základní školy. V pondělí 2. září 2019 přišlo v 9 hodin na dvůr prvního stupně Základní školy ve Starém Městě v doprovodu rodičů a prarodičů sedmdesát dětí, které poprvé zasedly do školních lavic. I když předpověď počasí nevěstila nic pěkného, nakonec počasí vydrželo až do konce slavnostního nástupu a déšť se Starému Městu vyhnul. Po přivítání a úvodních slovech starostů, místostarostů, ředitele, ale i zástupců rodičů a farnosti se špalírem starších žáků prvňáčci rozešli do svých nových tříd.
Slavnostní zahájení ale nebylo pouze na prvním stupni základní školy. První školní den přivítali také děti na druhém stupni. Tam se sešli ještě o hodinu dřív a stejně jako každý rok představil ředitel školy Jan Zábranský změny v kantorském sboru nebo výměny na pozicích třídních učitelů. Letošní školní rok bude staroměstskou základní školu navštěvovat 750 žáků, což z ní tvoří největší základní školou na okrese Uherské Hradiště.
Je již každoročním zvykem, že po zahájení školního roku jedou starosta a místostarosta také do mateřských škol zřizovaných městem. Od ředitelek si vyslechnou, co se během prázdnin ve školkách podařilo vybudovat, co je naopak teprve čeká nebo trápí.
Všem žákům přejeme hodně štěstí při studiu.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb