Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


První školní den za sebou mají děti ze čtyř prvních tříd staroměstské základní školy. V pondělí 2. září 2019 přišlo v 9 hodin na dvůr prvního stupně Základní školy ve Starém Městě v doprovodu rodičů a prarodičů sedmdesát dětí, které poprvé zasedly do školních lavic. I když předpověď počasí nevěstila nic pěkného, nakonec počasí vydrželo až do konce slavnostního nástupu a déšť se Starému Městu vyhnul. Po přivítání a úvodních slovech starostů, místostarostů, ředitele, ale i zástupců rodičů a farnosti se špalírem starších žáků prvňáčci rozešli do svých nových tříd.
Slavnostní zahájení ale nebylo pouze na prvním stupni základní školy. První školní den přivítali také děti na druhém stupni. Tam se sešli ještě o hodinu dřív a stejně jako každý rok představil ředitel školy Jan Zábranský změny v kantorském sboru nebo výměny na pozicích třídních učitelů. Letošní školní rok bude staroměstskou základní školu navštěvovat 750 žáků, což z ní tvoří největší základní školou na okrese Uherské Hradiště.
Je již každoročním zvykem, že po zahájení školního roku jedou starosta a místostarosta také do mateřských škol zřizovaných městem. Od ředitelek si vyslechnou, co se během prázdnin ve školkách podařilo vybudovat, co je naopak teprve čeká nebo trápí.
Všem žákům přejeme hodně štěstí při studiu.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb