Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Vyhlídková věž kostela Sv. Ducha uspěla při hlasování odborné veřejnosti z řad sběratelů turistických známek a má svou vlastní Turistickou známku No. 2580. Kulatá, dřevěná, vypalovaná plaketa, která je krásným suvenýrem a zároveň „potvrzením“ o dosažení tohoto turisticky atraktivního místa, zajisté potěší každého turistu, který navštíví náměstí Velké Moravy s Event centrem a který se pokochá výhledem z proskleného vrcholu vyhlídkové věže kostela.
Každá turistická známka, i ta naše, je doplněna samolepící „turistickou známečkou“. Můžete ji využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky. Součástí turistické známky je QR kód, jehož naskenováním do chytrého mobilního telefonu spustíte vyprávěný příběh turistického známkového místa. Dozvíte se, kde se nacházíte, kdo projektoval moderní budovu kostela a jaké symboly stavba obsahuje. „Jsem velice rád, že se podařil zrealizovat projekt turistické známky a turistické nálepky Vyhlídkové věže kostela Sv. Ducha a věřím, že napomůže rozvoji cestovního ruchu ve Starém Městě,“ řekl místostarosta Mgr. Martin Zábranský. Oba suvenýry si můžete zakoupit na Informačním centru v Jezuitském sklepě ve Starém Městě.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb