Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Areál tenisových kurtů ve Starém Městě na Širůchu čeká v příštím roce radikální změna. Současný prostor hřiště na beachový volejbal již dlouhá léta neplní svůj účel, a proto na něm vedení radnice rozhodlo postavit pevné kluziště. To v zimních měsících bude sloužit bruslařům a hokejistům, přes léto, když je areál hojně využíván návštěvníky občerstvení a tenisových kurtů, bude sloužit jako rozšířená zahrádka nebo prostor pro tanec.
„Kromě výstavby kluziště vybudujeme i nové šatny a vstupní objekt. Ten bude zároveň sloužit jako místo pro občerstvení a zázemí pro chladící technologii. Rozvody chlazení budou vedeny pod zemí,“ řekl starosta Josef Bazala. Tuto investici již potvrdili radní a bylo už také schváleno vypracování projektové dokumentace.
Původní myšlenka přitom byla jiná. Již několik měsíců se řešila možnost zakoupení mobilního kluziště, které by se před zimou postavilo a na léto rozebralo a uskladnilo. Od této varianty nakonec bylo upuštěno, neboť rozložení a složení mobilního kluziště trvá několik týdnů. „Byly jsme se na tuto variantu poptat a podívat v několika městech, kde ji mají, a všude nám potvrdili, že složení a rozložení je problém. Proto jsme nakonec vybrali variantu pevné ledové plochy,“ doplnil starosta.
Celá plocha bude mít rozměr 18×40 metrů a zasáhne částečně i do stávající zahrádky. Návštěvníci ani stávající provozovatel občerstvení se ale nemusejí obávat, že by přišli o prostor k sezení. V létě se bude ledová plocha využívat právě jako zahrádka nebo prostor pro tancování, když v areálu hraje živá hudba.
Místo na výstavbu nebylo vybráno náhodně. Nové šatny už tento areál potřebuje mnoho let. „V okamžiku, kdy se celý areál Širůchu vrátil zpět do rukou města, začali jsme se opravou šaten a sociálního zařízení intenzivně zabývat. Stávající sprchy a šatny jsou ještě z doby výstavby sportovní haly. Hojně využívány byly také volejbalisty a poté fotbalisty. Svá nejlepší léta již mají dávno za sebou a rekonstrukce společně s investicí do kluziště se nabízí jako ideální řešení,“ dodal Josef Bazala.
Správa ledové plochy přes zimní měsíce padne do klína městské organizaci Společensko-kulturní centrum, které má s péčí o sportoviště bohaté zkušenosti. Občerstvení by mohl mít na starosti dosavadní provozovatel tenisových kurtů, alespoň s tím počítá vedení města.
Zahájení rekonstrukce je naplánováno na podzim příštího roku. Do té doby se musí podařit získat veškerá potřebná povolení. „Hokejistům a bruslařům tak na příští Vánoce nadělíme kluziště, které zůstane otevřené zhruba do fašanku,“ uvedl starosta.
Celková investice bude celá hrazena z rozpočtu města a vyjde podle předpokladu na devatenáct milionů korun.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb