Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Počasí letos přálo příznivcům Petrova cechu. Příjemné teploty přes den i v noci a absence deště. Takové podmínky provázely letošní ročník oblíbených nočních rybářských závodů staroměstský Čochtan, které i letos pořádal místní spolek rybářů na slepém rameni Čerťák. O lovná místa bývá tradičně zájem a letošní ročník nebyl výjimkou. Dva a šedesát nadšenců všech věkových kategorií se snažilo vyzrát nad rybami ze soboty na neděli 17. – 18. srpna 2019 od 14 do 9 hodin ráno.
V neděli před polednem došlo na vyhlášení nejúspěšnějších rybářů uplynulé noci. Nejdelší rybu vylovil pan Jaromír Mai , který ulovil kapra s délkou 62 cm. V pořadí druhého nejdelšího kapra s délkou 59 cm ulovila Jarmila sedláčková z Traplic a třetí příčku obsadil Eduard Krátký s kaprem o délce 56 cm. Největší amur vylovený Jakubem Bačíkem měřil 59,5 cm.
Staroměstský Čochtan vyhlašuje pravidelně také kategorii v lovu dravců. Letošní ročník se ale žádnému z rybářů nepodařilo sumce, štiku nebo candáta ulovit. Kategorie dravců se proto letos neudělovala.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb