Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem ZRUŠENO
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
  • 23.10.2020Oslava založení ČS, lampióny
  • 24.10.2020Šutry – česko-slovenské bonsajové dny
  • 7.11.2020Svatomartinská slavnost
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Zbrusu nových prostor se dočkala příspěvková organizace města Středisko volného času Klubko. Na konci června byly dokončeny stavební práce na přestavbě bývalé kotelny druhého stupně základní školy. Rekonstrukcí objektu, který byl již dlouhá léta nevyužívaný a ve špatném technickém stavu, získalo Středisko volného času Klubko plně vybavené bezbariérové prostory. Tím dojde k navýšení kapacity zařízení.
Opravy se dočkaly také vnitřní prostory po bývalé ZUŠ ve Starém Městě v objektu MŠ Rastislavova. Tyto rekonstruované prostory bude rovněž využívat SVČ Klubko pro své aktivity. Součástí projektu bylo také pořízení potřebného vybavení pro fungování zájmových kroužků, konkrétně nábytku, elektroniky a didaktických pomůcek.
Na projekt byla poskytnuta finanční podpora Evropské unie. Město Staré Město uspělo se žádostí o dotaci v Integrovaném regionálním operačním programu, specifický cíl 2.4. Zvýšení kvality a dostupnosti pro vzdělávání a celoživotní učení, výzva č. 57 Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání (SVL).
Rekonstrukce a vybavení budovy kotelny základní školy č. 1720 a prostor v budově mateřské školy Rastislavova vyšla celkem na 15,5 mil. korun. Dotace pokryla 90 % způsobilých výdajů, tedy 11,9 mil. korun.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb