Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Loňský rok byl pro Základní školu ve Starém Městě rokem oprav, rekonstrukcí a modernizací. Vylepšení se dočkala i budova prvního stupně ZŠ č. p. 1000.
Od 1. září tak budou pro žáky prvního stupně připraveny nové učebny v půdním prostoru budovy. Tam byly vybudovány a kompletně vybaveny čtyři nové učebny – jazyková, přírodovědná, počítačová a učebna pracovních činností.
Na projekt byla poskytnuta finanční podpora z Evropské unie. Dotaci se podařilo získat v rámci 47. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu Infrastruktura základních škol (SVL), specifický cíl 2.4. Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.
Jednou z podmínek získání dotace bylo zabezpečení konektivity školy k veřejnému internetu a vnitřní konektivitu školy podle předepsaných standardů. V nově vybudovaném podlaží jsou samozřejmostí bezbariérové toalety a přístup do všech podlaží zajišťuje osobní výtah.
Stavební práce byly ukončeny v dubnu letošního roku, poté proběhla dodávka školního nábytku a elektroniky. Nové prostory ještě čekají na dodání didaktických pomůcek. Ty budou do učeben pořízeny do konce letošního roku. Z důvodu nedostatku dodavatelů se totiž muselo opakovat výběrové řízení, proto se i termín ukončení realizace celého projektu posunul na 31. 12. 2019.
Celkové náklady na vybudování odborných učeben činí 32 mil. Kč, EU přispívá částkou ve výši 26 mil. Kč.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb