Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


Celovíkendový turnaj s názvem Chřibský krkavec uspořádali staroměstští lukostřelci ze společnosti přátel historie MORRIGAN od 2. – 4. srpna 2019. Třináctý ročník této oblíbené akce, na níž se sjíždí milovníci původní lukostřelby z celé republiky, letos organizátoři poprvé přesunuli z oblasti Chřibů na staroměstské Louky.
„Celý turnaj je součástí série čtyř turnajů Moravské ligy, která zahrnuje turnaje v Zábřehu na Moravě, u vodní nádrže Slezská Harta a poslední hostí Medlov u hradu Úsov,“ uvedl jeden z organizátorů turnaje Bohumil Višenka.
Účastnící, kterých se letos sešlo třiadvacet, bydlí celý víkend v dobových stanech. Původní lukostřelba není pouze mužská záležitost. Letos se turnaje se zúčastnili také čtyři ženy a dvě děti, které mají svou vlastní kategorii.
Hlavní soutěžní den je sobota. Během ní soutěžící stříleli předepsané soutěže. Mezi ně paří třeba oblíbený Roving. Při této soutěži se střelci pohybují od terče k terči, které jsou rozmístěny v různých vzdálenostech od sebe na louce.
„Nedělní dopoledne bylo vyhrazeno doplňkovým disciplínám. Velmi oblíbený je například lov na srnce. Maketa v životní velikosti je umístěna nejprve ve vzdálenosti šedesáti metrů. Všichni střelci postupně vystřelí své šípy a poté se všichni posunou o deset metrů blíže k cíli. Zatímco ze startovní vzdálenosti šedesáti metrů jsou zásahy srnce jen minimální, po střelbě na dvacet metrů zůstává maketa srnce jako ježek,“ doplnil s úsměvem Višenka.
Všichni účastníci turnaje v sobě nezapřou svoji lásku k historii. Soutěžit se totiž smí pouze v dobových oděvech, s původními, celodřevěnými luky a pouze dřevěnými šípy s péřovými letkami na svých koncích. Povoleny nejsou žádné kladkové luky nebo kompozitní materiály.
Organizátoři si pochvalují spolupráci s vedením Starého Města. „Bez podpory města by šlo jen těžko takový turnaj na území Starého Města uspořádat. Velmi bych chtěl poděkovat jmenovitě zejména místostarostovi Martinu Zábranskému, který nám tady ještě před zahájením turnaje pomáhal instalovat mobilní toalety,“ dodal nakonec Bohumil Višenka.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb