Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Stejně jako každý rok ani letos nemohlo chybět závěrečné a pro některé členy i absolventské vystoupení žáků Základní umělecké školy Uherské Hradiště, pobočky Staré Město. Vzhledem k počtů skupin, tříd a žáků, kteří staroměstskou školu navštěvují, byl letošní ročník vystoupení rozdělen do dvou dnů. V úterý 11. června 2019 vystoupily na prknech uherskohradišťského Klubu kultury všechny děti, které navštěvují taneční obor ve Starém Městě a Buchlovicích. Představily se zde i děti navštěvující některé přípravné kurzy baletu. Středeční vystoupení už patřilo pouze Staroměstské pobočce a jejím žáků.
Zaujetí některých dětí pro tanec bylo úžasné. Během večerů se představili i tři chlapci, kterých v tomto oboru většinou bývá poskromnu. Naopak dívky a holčičky ukázaly vyprodanému Klubu kultury, že je tanec pohltil. Zejména některé výkony tanečnic byly na téměř profesionální úrovni a po zásluze byly oceněny dlouhým a hlasitým aplausem.
Ve středu večer vystoupily na pódiu i tanečnice z večerního dospělého kurzu baletu pod vedením Veroniky Kaštánkové. Jejich vystoupení se dočkalo mohutného potlesku.
„Vysoká úroveň kvality vyučování tanečních oborů ve Starém Městě je dlouhodobě známá skutečnost. I absolventky letošního ročníku, kterých se představilo osm, ukázaly, že ať už skončí kdekoliv v České republice, ale i ve větě, staroměstské pobočce ZUŠ vždy udělají dobré jméno,“ uvedl starosta Josef Bazala, který společně s ředitelem ZUŠ Jiřím Pospíchalem předával absolventkám diplomy a kytičky.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb