Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
  • 25.4.2020Den Země - Kovosteel
  • 26.4.2020Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 6.5.2020Pasování prvňáčků
  • 9.5.2020Košt vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf) - situace upravená dle požadavků občanů, vznesených na jednání dne 24. 2. 2020


Je to jako sen, minulý rok to byla taková myšlenka, jak okořenit tanečního ducha a letos společná tweeťácká vášeň a píle nás doslova katapultovala na vrchol maďarského tanečního Olympu.
Jak říká klasik: „Dáš-li srdce, bojovnost a vášeň do své činnosti, lze dokázat skoro cokoliv“. Nicméně každá mince má dvě strany. Chceš-li ochutnat sladké ovoce úspěchu, musíš obětovat své já kolektivu, jít cestou sebekázně a neúnavně pracovat na sobě.
Taneční klub Tweet ze Starého Města si pro letošní taneční sezónu připravil vystoupení, ve formaci 6 tanečních párů, pod názvem „Modrá ústřice“. Na kvalifikačních soutěžích „ShowTime Dance“ v Ostravě v České republice i v Levicích na Slovensku se v měsíci květnu nominoval na evropský šampionát.
Taneční evropský šampionát „X. Stage Dance European Championship“ probíhal v termínu od 20. 6.–25. 6. 2019 ve městě Balatonfüred v Maďarsku. Cesta za dobrodružstvím, plna očekávání, směr Maďarsko započala ve čtvrtek 20. 6. 2019. Po příjezdu jsme se ubytovali v místním hotelu nedaleko promenády a vyrazili relaxovat k vyhlášenému Balatonu. Z rána následujícího dne jsme vyrazili zmapovat terén do sportovní haly, kde se konal daný šampionát. Při vstupu do haly bylo nutno se zaregistrovat, každý tanečník obdržel identifikační razítko na ruku a šli jsme na tribunu obhlédnout konkurenci. V hale to jelo jako po běžícím páse, střídalo se vystoupení za vystoupením. Kolem tanečního parketu byly ze všech stran honosné opony a velmi silné pódiové osvětlení. Sedm hodnotících, neúprosných porotců z různých zemí za stoly před tanečním parketem svým profesorským okem vyhodnocovalo kvalitu každého tanečního vystoupení. Následovalo ještě seznámení s prostory pro přípravu na naše večerní vystoupení a povinné tzv. zahřátí tanečních bot formou tréninku.
Balatonské sluníčko šlo pomalu spát, což byl signál, že se blíží pro nás něco velkolepého. Naše chvíle přišla večer dne 21. 6. 2019 ve 21:13 hodin. Po vyhlášení našeho jména TK Tweet jsme v jednom šiku vstupovali na scénu za doprovodu potlesku obecenstva. Osvětlení tanečního parketu bylo natolik silné, že jsme vnímali pouze ostatní taneční páry TK Tweet na parketu a do hlediště ani na porotu jsme nedohlédli. To nám druhé straně pomohlo být více v klidu a prvotní nervozita postupně ustupovala. Tančili jsme s nadšením, srdcem a širokým úsměvem na líci. Dle ohlasů nejenom z obecenstva jsme byli skutečně zlatým hřebem večera. Při vyhlašování výsledků moderátor přepínal mezi různými jazyky podle toho, ze které země vítězové různých kategorií byli. Bylo to něco nepopsatelného, když jsme uslyšeli: „The gold medal for the dance club Tweet with its Blue Oyster!“ A pak totéž ještě ve slovenštině. Náš jásot neznal mezí, nejednomu z nás na nejvyšším stupínku před davy diváků ukápla dojetím i slza. Porotci nám gratulovali ke zlatému umístění, obdrželi jsme diplom a každý dostal vlastní medaili. Byl to skvělý pocit. Zástupcům soutěže jsme poté na rozloučenou předali upomínkové dary od města Staré Město. Po soutěži jsme odjeli do hotelu a patřičně společně oslavili tento obrovský úspěch.
Sobota 22. 6. 2019 byla pro nás už jen třešničkou na dortu. Na cestě domů jsme si neodepřeli ještě poznávací výlet do města Tihany, kde se konaly levandulové trhy. Všude to krásně vonělo, modré všudypřítomné květy lemovaly místní domečky, velké množství prodejních stánků s dárečky, tradičním maďarským jídlem a pitím. Po nákupu upomínkových předmětů pro rodinu jsme vyrazili se zlatým umístěním a medailemi na cestu k domovu.
Po letních prázdninách v měsíci září 2019 začne taneční klub Tweet opět psát nový taneční příběh v podání stávajících a věříme i nových zájemců o standardní i latinskoamerické tance. V tanečním klubu Tweet působí různé věkové kategorie od mladých juniorů až po ostřílené seniorské matadory. Zveme všechny, tak neváhejte a přijďte si k nám zatancovat.
Ze srdce gratulujeme tanečníkům TK Tweet za dosažení těchto úspěchů i reprezentaci Starého Města jak u našinců, tak v zahraničí a držíme palce do jejich další taneční činnosti.

TK Tweet

Foto: TK Tweet

Foto: TK Tweet


Foto: TK Tweet

Foto: TK Tweet


Foto: TK Tweet

Foto: TK Tweet

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb