Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
  • 28.4.2018Otevírání cyklostezek
  • 29.4.2018Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
  • 5.5.2018Slovácký okruh – motocyklové závody
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Čtvrtek 22. března 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

V úterý 4. září 2012 odjížděl ze Starého Města směrem na Velehrad do posledního místa zaplněný autobus našich seniorů. Kulturní komise při Radě města Staré Město opět pozvala důchodce ve věku nad 70 let k prožití pěkného dne.
„Nejprve jsme si prohlédli velehradskou baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, kapli Cyrilku a opravené venkovní prostory. Poklonili jsme se také památce kardinála Tomáše Špidlíka, který zemřel v roce 2010 v Říme a přál si být pochován v bazilice,“ sdělila nám organizátorka zájezdu paní Jana Nosková.
„Další naše cesta vedla do Buchlovic, kde jsme si prohlédli nádherné interiéry zámku a prošli jsme se přilehlým parkem.Velmi se nám líbila i výstava fuchsií. Pohoštění jsme měli zajištěno na nedaleké Smraďavce, kde jsme si na letní zahrádce odpočinuli a užívali si krásného prosluněného dne,“ doplnila druhá organizátorka výletu paní Kamila Tomečková.
„Jménem všech účastníků zájezdu bych chtěla poděkoval organizátorkám, řidiči a zvláště vedení našeho města, které nám již po mnoho let umožňuje poznávat krásy okolního regionu. Již se těšíme na další výlet za poznáním,“ sdělila osmdesátiletá paní Kamila Jancová.

Milan Kubíček
Senioři ze Starého Města si prohlédli baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na nedalekém Velehradě. Ilustrační foto: VH

Senioři ze Starého Města si prohlédli baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na nedalekém Velehradě. Ilustrační foto: VH

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb