Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 5.12.2019Rozsvícení Vánočního stromu + Mikuláš
  • 6.12.2019Setkání spolků
  • 8.12.2019Vánoční jarmark
  • 15.12.2019Vánoční zpívání
  • 25.1.2020XXIII. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování

Město Staré Město v současné době zpracovává Plán rozvoje sportu ve Starém Městě pro období 2020 – 2025. Součástí plánu rozvoje sportu je i provedení tří dotazníkových šetření: mezi příspěvkovými organizacemi města a sportovními organizacemi působícími na území města, mezi žáky 6. a 8. ročníků základní školy a studenty 2. ročníků Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město a mezi veřejností. Do 15. listopadu budou mít všichni obyvatelé Starého Města možnost zapojit se do průzkumu veřejného mínění, který je zaměřený na zjišťování spokojenosti obyvatel našeho města s možností sportování a sportovních aktivit a jejich potřeb. Je možné si je také vyzvednout a následně odevzdat tištěnou verzi dotazníku na podatelně městského úřadu.

Vyplnit dotazník

Upozornění

Vážení spoluobčané, upozorňujeme vás, že se v našem městě stal případ obtěžování ženy na veřejném prostranství. K incidentu došlo v brzkých ranních hodinách. Prosíme vás o zvýšenou opatrnost a obezřetnost.


Ve dnech 25. – 26.5. 2019 se uskutečnil další z projektů sportovní diplomacie v Norsku ,tentokrát zaměřený na šachy.
Do norské metropole zavítal tým mladých reprezentantů Šachového klubu Staré Město , aby zde změřil síly s výběrem Oslo.
Extraligový šachový tým mládeže Starého Města do 18 let ve složení Lucie Ambrožová , Eliška Vavřínková, Vlastimil Babula jr., Lukáš Macháček a Alexandr Skalský za doprovodu trenérů Antonína Macháčka a mezinárodního velmistra Vlastimila Babuly změřil své síly se stejně starým družstvem norských šachistů. Ve dvoudenním klání sehrál každý z hráčů dvě vážné partie se stejným soupeřem. Z vyrovnaných a několik hodin trvajících partií vyšel nakonec lépe tým z Oslo, který v obou dnech zvítězil 3,5 : 1,5. Staroměstské body: A.Skalský 0,5/2 , V.Babula jr. 1/2 , L.Ambrožová 1/2 , L.Macháček 0,5/2 a E.Vavřínková 0/2. Celá akce proběhla pod patronací generálního tajemníka Norského šachového svazu p. Geira Nesheima a velvyslance ČR v Norsku J.E. Jaroslava Knota, měla primárně za cíl navázat družbu a spolupráci mezi mladými českými a norskými šachisty na klubové úrovni, která doposud chyběla.
Odvetné utkání ve Starém Městě bylo realizačními týmy dohodnuto na září tohoto roku. Šachový klub St.Město by chtěl touto cestou poděkovat MZV ČR a panu velvyslanci Jaroslavu Knotovi za možnost sehrát toto utkání v reprezentačních prostorách rezidence v Oslo.

Šachový klub Staré Město
Foto: Šachový klub Staré Město

Foto: Šachový klub Staré Město

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb