Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 5.10.2019Staroměstský Den vína
  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 11.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti občanů s fungováním Městského úřadu ve Starém Městě

Dotazníkové šetření je součástí projektu „Zavádění principů Smart Governance v regionu Východní Moravy“, na kterém Staré Město spolupracuje se Sdružením měst a obcí Východní Moravy.
Neexistují žádné správné a špatné odpovědi, jde o Váš názor. Vyplnění předkládaného anonymního dotazníku Vám nebude trvat déle než 10 minut. Vždy vyberte jednu odpověď.
Tištěnou verzi dotazníku je také možné si vyzvednout a následně odevzdat na podatelně městského úřadu. Předem děkujeme za Váš čas a spolupráci na zlepšování fungování městského úřadu.

Vyplnit dotazník


Poslední květnový víkend byl ve znamení voleb do Evropského parlamentu, které se v České republice konaly v pátek 24. a v sobotu 25. května 2019. Volební účast při evropských volbách bývá již stabilně podstatně nižší než při volbách do Poslanecké sněmovny nebo místních zastupitelstev. Ve Starém Městě je celkem 5 volebních okrsků, v nichž může volit 5 422 Staroměšťanů. K volebním urnám přišlo 30,6 % voličů. Nejvíce hlasů odevzdali voliči ve Starém Městě zástupcům KDU-ČSL, kteří získali 20,9 % hlasů. Druzí v pořadí skončili s 19,11 % zástupci hnutí ANO 2011 a na třetí příčce skončila Česká pirátská strana s 12,18 % hlasů. Nad 10 %, konkrétně 11,57 %, dali staroměstští voliči zástupcům ODS.
Letošní volby do Evropského parlamentu byly z hlediska účasti oproti posledním volbám v roce 2014 mnohem úspěšnější. Před pěti lety přišlo k volebním urnám o 11,88 % voličů méně.

Aleš Korvas, Zdroj: CSÚ
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb