Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.8.2020 19.30Regionální kolo soutěže o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku
  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění pro občany:

Z důvodu státního svátku na počátku měsíce července se svoz pytlového sběru plastů posunuje na dny 13.7.2020 a 14.7.2020 v souladu s harmonogramem svozu.


Víkend plný folklórních vystoupení zažilo 31. května – 2. června 2019 Staré Město.
Páteční večer patřilo pódium na náměstí Velké Moravy Vojenskému uměleckému souboru Ondráš. Ten dokázal zaplnit celé náměstí diváky, kterých se na vystoupení hudebníků i tanečníků přišlo podívat několik stovek. Parádní vystoupení doplnili také Staroměští mládenci, kteří společně s děvčaty z Ondráše připravili divákům skvělý zážitek. Zaplněné náměstí je také náležitě ocenilo bouřlivým potleskem.
„Vystupovat s Ondrášem je nezapomenutelný zážitek. Máme velikou radost, že se vystoupení divákům líbilo,“ uvedl jeden z účinkujících, starosta Josef Bazala.
Sobota už patřila soutěžím ve slováckém verbuňku. Odpoledne zasedla trojice arbitrů, aby zhodnotila výkony devíti vystupujících dětských verbířů. Všichni bojovali o místo v Národní přehlídce dětských verbířů, která se uskuteční 22. června 2019 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. První místo si nakonec rozdělili dva soutěžící, a to Šimon Janků a Matouš Pospíchal. Na druhém místě se umístil Martin Šimík a třetí místo bylo opět dělené mezi Tomáše Stuchlíka a Davida Valentu. Výkony všech byly úžasné a byly po právu odměněny hlasitým potleskem diváků.
Večerní část již patřila Regionálnímu kolu soutěže „O nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku“. Celým večerem provázel starosta Josef Bazala, který hned na začátku programu připomněl, že vítězi tohoto klání náleží přímý postup do finále soutěže o nejlepšího verbíře Slovácka na strážnických folklorních slavnostech. Další soutěžící se musejí o účast ve finále tohoto prestižního festivalu utkat s dalšími borci v dopoledním předkole. Na pódiu vystoupilo před čtyřčlennou porotu složenou ze znalců folkloru jedenáct verbířů. Všichni podali impozantní výkony, ale porotu nejvíce oslovil pěvecký a taneční projev Patrika Matušiny z Mařatic. Ten zvítězil také u ženské poroty, která hodnotila projev vystupujících z „ženského hlediska“. Druhý skončil domácí Robin Feldvabel, který kromě pomyslné stříbrné medaile získal také cenu diváků. Třetí příčku obsadili Lukáš Balajka z Modré a Matěj Horsák z Mařatic.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb