Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.1.2021Ples města Staré Město - ZRUŠENO
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz
PF 2021


Tři soutěže, tři první místa. Staré Město ovládlo všechny tři soutěže letošního ročníku prestižní soutěže třídění odpadu „O keramickou popelnici“ a na zámku v Napajedlích převzalo v úterý 21. května 2019 prestižní ocenění. Tradiční krajské klání samospráv organizuje již potřinácté Zlínský kraj ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. v rámci aktivit zaměřených na podporu tříděného sběru odpadu v regionu. Ve své kategorii, kterou tvoří města od 1 501 do 15 000 obyvatel, nemělo konkurenci. V soutěži se hodnotí množství tříděného odpadu v kilogramech, přepočtený na jednoho obyvatele daného města nebo obce.
Pravděpodobně nejdůležitější ocenění je udělené společností Ekokom, v soutěži měst a obcí ve Zlínském kraji ve třídění odpadu. Za toto umístění získalo Staré Město kromě certifikátu a keramické popelnice také finanční obnos ve výši třicet tisíc korun.
Další ocenění putovalo do Starého Města od společnosti Asekol, a to za město nejlépe sbírající odpad do červených popelnic. V této soutěži se hodnotí počet kilogramů elektroodpadu a baterií na jednoho obyvatele.
Poslední vyhlašovanou a oceněnou soutěží je Elektrowin za sběr vysloužilých elektrospotřebičů. Obyvatelé Starého Města za loňský rok odevzdali 6,1 kg starých elektrospotřebičů na jednoho obyvatele. V této soutěži Staré Město obhájilo loňské prvenství.
Za všechna první místa náleží kromě ocenění také finanční příspěvek. Město Staré Město díky vítězstvím získalo 67 000 korun.
„Ještě nikdy v historii Starého Města, ale ani pořádání těchto soutěží se nestalo, že by jedno město vyhrálo všechny tři hodnocené soutěže. Obrovské poděkování patří všem občanům Starého Města, kteří se na třídění odpadu podílejí, protože toto je hlavně jejich vítězství. První místa jasně ukazují, že našim spoluobčanům není naše životní prostředí lhostejné. Mohu slíbit, že získané finanční prostředky budou použity na další zkvalitnění sběrných míst na tříděný odpad, případně na další rozšíření sítě sběrných míst,“ uvedl starosta Josef Bazala
Ve Zlínském kraji je do systému třídění zapojeno všech 307 obcí a měst.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Ing. Kamil Psotka

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb