Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace


V pondělí 20. května 2019 v dopoledních hodinách se uskutečnila v Event centru v krásných prostorách Jezuitského sklepu beseda s panem spisovatelem Jindřichem Františkem Bobákem ze Zlína, autorem mnoha hezkých knih pro děti a mládež. Akci připravila a zajistila pro naše malé čtenáře Staroměstská knihovna ve spolupráci s učiteli třetích ročníků. Žáci si k této slavné události nacvičili nádherné pásmo plné básní pana spisovatele, lidových písní, hry na hudební nástroje a předčítání z nové knížky „Pár dní do Vánoc“.
Hosté i malí diváci se sešli na slavnost KŘTU této knížky, která byla inspirována návštěvami pana spisovatele ve školách a besedami s dětmi. Při jedné z besed byly děti panem spisovatelem osloveny, zda by k tomu jeho povídání nakreslily obrázky. Obrázky vznikly a dokonce se vešly i obrázky našich žáků do knížky. Křtilo se solí, což je starý praslovanský zvyk (vítání chlebem a solí). Kmotrem knihy se stal pan místostarosta Martin Zábranský. Děti, které přispěly svými obrázky, dostaly od pana spisovatele knihu na památku. Všem divákům i účinkujícím se akce velice líbila a kouzlo osobnosti a milé povídání pana spisovatele dojalo malé i velké a nejedno oko zůstalo suché. Na závěr besedy proběhla autogramiáda a pohoštění, které připravily maminky našich třeťáčků. Moc děkujeme, protože jsme si opravdu pochutnali.

knihovna St. Město

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb