Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 5.10.2019Staroměstský Den vína
  • 25.10.2019Oslava založení ČS
  • 11.11.2019Svatomartinská slavnost
  • 1.12.2019Vánoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník spokojenosti občanů s fungováním Městského úřadu ve Starém Městě

Dotazníkové šetření je součástí projektu „Zavádění principů Smart Governance v regionu Východní Moravy“, na kterém Staré Město spolupracuje se Sdružením měst a obcí Východní Moravy.
Neexistují žádné správné a špatné odpovědi, jde o Váš názor. Vyplnění předkládaného anonymního dotazníku Vám nebude trvat déle než 10 minut. Vždy vyberte jednu odpověď.
Tištěnou verzi dotazníku je také možné si vyzvednout a následně odevzdat na podatelně městského úřadu. Předem děkujeme za Váš čas a spolupráci na zlepšování fungování městského úřadu.

Vyplnit dotazník


Druhý květnový víkend patří Společensko – kulturní centrum ve Starém Městě již tradičně Výstavě vín, kterou pořádá staroměstský Klub přátel vína. Letošní rok byl pro pořadatele jubilejním, neboť se 11. května 2019 konal již desátý ročník populárního koštu.
Na něm mohli návštěvníci ochutnat více než pět stovek vzorků vín. Drtivou většinu, přesně 327 vzorků, tvořila bílá vína, 153 vzorků zastupovala vína červená a okoštovat bylo možné i 24 vzorků růžových vín.
Hodnocení všech vzorků se konalo týden před samotnou výstavou 6. května 2019 v prostorách Jezuitského sklepa. Funkce garanta se ujal dlouholetý zkušený arbitr z Traplic, kterým je pan Josef Bičan. Jednotlivé vzorky prošly přísným hodnocením 12 komisí, které byly tří až čtyřčlenné. Samotné šampiony výstavy určila komise ve složení Josef Bičan, Bohuslav Jež a Stanislav Píštěk.
Oceněním nejvyšším je již tradičně titul šampiona výstavy. Jedná se bezesporu o ocenění za celoroční práci na vinici a dlouhé hodiny strávené při výrobě vína. Titulem šampion výstavy bílých vín byl letos oceněn Pavel Tománek z Boršic za svůj vzorek Pálava 2016 výběr z hroznů, šampiona červených vín si odnesl Zdeněk Psotka ze Zlechova za svůj Alibernet 2018 pozdní sběr. „Každý z vystavovatelů se snaží prezentovat tím nejlepším, co má ve svém sklepě. Práce s vínem vyžaduje mnoho úsilí, času a jedinou odměnou za odvedenou práci často bývá kvalitní víno. Přeji všem pěstitelům pro letošní rok hodně sluníčka, vláhy a ať je minou kroupy a nepotrápí jarní mrazíky,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Komise hodnotily také nejlepší kolekce vystavených vín. Cenu za nejlépe hodnocenou kolekci si letos ze Starého Města odneslo Vinařství Nosreti ze Zaječí. Samostatným oceněním je Cena starosty za rozvoj a podporu vinařství ve Starém Městě. Tu předává osobně starosta Josef Bazala a letos si ji vysloužil pan Josef Bičan.
Výstava vín je společenská událost, kterou si kromě stovek domácích milovníků vína nenechají ujít ani známé osobnosti. Letos navštívil staroměstský košt bývalý diplomat a politik pan Alexander Vondra.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb