Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 4.3.2020Výtvarná soutěž
  • 7.3.2020Košt slivovice
  • 27.3.2020Noc s Andersenem
  • 29.3.2020Jarní předvelikonoční jarmark
  • 18.4.2020Staroměstský Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Projednání projektového řešení

Podklad k projednání návrhu projektového řešení stavby Revitalizace ul. Nová čtvrť, část Finská, Staré Město (pdf)


Meruňky, jablka, švestky nebo hrušky. Takové ovocné stromy byly vysazeny během března letošního roku v prostoru bývalé drůbežárny u Čerťáku. Pozemky tohoto areálu byly majetkem města již dříve, budovy odkoupilo město od soukromé společnosti v uplynulém roce za čtyři miliony korun a podle představ vedení města by na jejím místě měla v průběhu několika let vyrůst klidová odpočinková zóna plná stromů, laviček nebo hřiště.
Celý areál bývalé drůbežárny je zatím stále obehnán plotem. Likvidace budov by podle současných odhadů mohla vyjít na 20 až 30 milionů korun. Na revitalizaci průmyslového areálu na odpočinkovou zónu se bude Staré Město snažit získat finanční prostředky z dotačních titulů.
Prozatím bude areál pro veřejnost uzavřen, především z důvodů bezpečnosti. „Areál je prozatím stále využíván firmami, kde mají sklady nebo dílny. Než vysazené stromy vzejdou bude ještě několik let trvat. Letos jsme vysadili v bývalé drůbežárně 51 ovocných stromků. Toto číslo není konečné, předpokládáme, že výsadba bude pokračovat dále směrem ke slepému rameni,“ uvedl starosta Starého Města, Josef Bazala.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb