Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

Akce jsou až do odvolání ZRUŠENY

  • 30.8.2020Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 6.9.2020Velkomoravský koncert
  • 12.9.2020Slovácké slavnosti vína
  • 26.9.2020Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 3.10.2020Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Aktuální informace ke COVID-19
Žádosti, oznámení, formuláře
Provoz úřadu, informace


V sobotu 3. března 2019 mohli obyvatelé, ale i ti, kteří Starým Městem pouze projížděli, potkat v ulicích medvěda, Červenou karkulku, pacienta na kolečkovém křesle nebo vojáka, který za sebou táhne dělo. Chybět nemohla ani smrtka nebo čarodějnice. Řeč je samozřejmě o fašankové obchůzce, kterou každoročně organizují členové folklorních souborů působících na území Starého Města.
Jedna z prvních zastávek celého průvodu masek bývá každoročně u domu starosty Josefa Bazaly. Tento ročník byl ale výjimkou vzhledem ke křtinám v rodině starosty. Holení v kolečkovém křesle ale stejně neunikl, protože celý průvod za ním přišel v odpoledních hodinách přímo na oslavu. „Ve folkloru se i se svojí ženou pohybujeme mnoho let, proto mně bylo jasné, že fašankovému průvodu se nevyhneme ani letos, oslava neoslava,“ uvedl s úsměvem starosta Josef Bazala. Všichni si společně připili a v doprovodu Cimbálové muziky Bálešáci, která folkloristy provázela celý den, společně zazpívali.
Od něj celé skupina zamířila k druhému muži Starého Města. Místostarosta Martin Zábranský už všechny masky očekával i se sklenkou vína a štamprlí slivovice. Kolečkovému křeslu neunikl ani on a po oholení se mohlo pokračovat v hraní a tancování přímo na ulici.
Odpolední část programu patřila v prostorách Jezuitského sklepa ceremoniálu pochovávání basy.
Členové folklorních souborů a muzikanti z CM Bálešáci předvedli, že bravurně zvládají nejen lidové tance a muziku, ale mají i divadelní nadání.
Celý proces zinscenovaného pochovávání basy provázený vtipnými komentáři faráře v podání Aleše Rady odměnil zaplněný Jezuitský sklep mohutným potleskem.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Objevte Východní Moravu

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb