Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.6.2019Den dětí, Zahrada Moravy
  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Nová budova interních oborů je od poloviny ledna v provozu v Uherskohradišťské nemocnici. Výstavba sedmipodlažní budovy, v níž se nachází oddělení interny a dětské oddělení, trvala devatenáct měsíců a vyšla na 345 milionů korun.
„Nová budova je díky dvoupodlažnímu spojovacímu krčku napojena na centrální objekt chirurgických oborů i na budovu plicního oddělení. Díky tomu bude možné pacienty velmi snadno převážet bez toho, aniž bychom je vystavovali nepříznivým povětrnostním podmínkám. To samozřejmě usnadní život i našemu personálu. Nové prostory nabídnou nesrovnatelně vyšší komfort při pobytu na lůžkách, také personál jistě ocení lepší pracovní podmínky. Nehledě na to, že v nových prostorách budou mít lidé klimatizaci, což ve stávajících budovách interny a dětského oddělení v posledních horkých létech skutečně výrazně chybělo,“ říká k novému objektu ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.
V podzemní části se nacházejí šatny personálu, primariáty a technické místnosti. První nadzemní patro nabídne stejný systém registrace a recepce jako první centrální objekt. V tomto patře jsou totiž umístěny interní ambulance, včetně těch odborných – jde například o endokrinologii, diabetologii, kardiologii nebo revmatologii. A v tomto patře bude sídlit také lékařská pohotovostní služba.
Ve druhém až čtvrtém patře se nachází lůžková část interny se 111 lůžky. Většina pokojů je zde dvoulůžkových a tři pokoje jsou vždy určeny pro nepohyblivé pacienty, ty jsou vybaveny závěsným transportním systémem, který usnadní hygienu i manipulaci. Deset lůžek je pak vedených jako nadstandardních.
Páté patro je pouze pro dětské oddělení. Dětské oddělení se sedmi ambulancemi bude mít samostatnou recepci a registraci. Lůžková část disponuje s kapacitou dvaceti lůžek a také s desítkou postelí pro dospělé doprovody malých pacientů. Dětská jednotka intenzivní péče pak disponuje sedmi lůžky.
Poslední, šesté, patro není určeno pro pohyb veřejnosti. Jsou zde totiž umístěny strojovny vzduchotechniky a chlazení. Je tady i vyvíječ páry, který v mrazivých dnech zvlhčuje suchý vzduch v celé budově, nebo vakuová stanice, která umožňuje například pohon odsávaček.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Uherskohradišťská nemocnice


Foto: Aleš Korvas

Foto: Uherskohradišťská nemocnice


Foto: Aleš Korvas

Foto: Uherskohradišťská nemocnice


Foto: Aleš Korvas

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb