Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.6.2019Den dětí, Zahrada Moravy
  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Již podvacáté pořádal děkan uherskohradišťského děkanátu, v hlavním sále Společensko – kulturního centra ve Starém Městě, děkanátní ples. Ten je ve Starém Městě tradičně prvním v nabité plesové sezóně. Stejně jako v předešlých ročnících, ani tentokrát nechyběla skvělá nálada, vynikající víno, oba sály zaplněné téměř do posledního místa a bohatá tombola. V té letos byly připraveny jako hlavní ceny jízdní kolo, kávovar, iphone, ale i celá řada dalších cen a dárkových košů.
Svůj program si opět připravila staroměstská křesťanské mládež, která návštěvníkům předvedla vystoupení ve stylu Rebelové.
Děkanátní ples ve Starém Městě má oproti jiným plesům jednu zvláštnost. Tou je košt pálenek z farních zahrad. Každý rok přinesou faráři vzorek z ovoce, které se podařilo ten rok ve farní zahradě vypěstovat. Letos bylo připraveno pro degustaci asi deset vzorků.
O tom, že děkanátní ples ve Starém Městě má skvělé jméno nejen v našem okrese, svědčí i to, že nejvzdálenější návštěvníci přijeli až z Ostravy nebo z Valašského Meziříčí. Populární je také mezi významnými osobnostmi společenského a politického dění. Ani letos nechyběl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek nebo europoslankyně Michaela Šojdrová.
K tanci i poslechu hrálo návštěvníkům několik kapel. Chybět nemohla Staroměstská kapela a Bálešáci, v menším sportovním sále zase skupina Trinom.

Aleš Korvas

Foto: František Ingr - Člověk a víra

Foto: Aleš Korvas


Foto: František Ingr - Člověk a víra

Foto: Aleš Korvas


Foto: František Ingr - Člověk a víra

Foto: Aleš Korvas


Foto: František Ingr - Člověk a víra

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb