Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 5.10.2019Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Karty na následující čtyři roky rozdali v komunálních volbách 5. a 6. října 2018, stejně jako ve zbytku republiky, voliči ve Starém Městě. Maximální počet voličů, kteří mohli odevzdat své hlasy v našem městě, a spolurozhodovat tak o složení městského zastupitelstva na další čtyřleté volební období, byl 5 437 voličů.
Z hlediska volební účasti bývají komunální volby pro obyvatele méně zajímavé než například volby do Parlamentu České republiky. Ty letošní přilákaly k volbám 2 693 voličů, což představovalo volební účast 49.53%. Parlamentní volby přilákaly vloni k volbám téměř 65% oprávněných voličů.
Drtivým náskokem si zajistili v sedmnáctičlenném zastupitelstvu většinu kandidáti KDU-ČSL a STAN, jejichž lídři, Josef Bazala a Martin Zábranský, obhajovali křesla starosty a místostarosty. Do zastupitelstva se probojovali také dva členové Staroměstského sdružení, Soukromníků a Svobodných a jeden člen ODS.
Ve volbách sice Josef Bazala a Martin Zábranský získali nejvíce hlasů, a to včetně preferenčních, nicméně jejich funkce starosty a místostarosty bude muset na svém nejbližším zasedání potvrdit nové zastupitelstvo.
Volby ve všech okrscích, které ve Starém Městě byly k dispozici, proběhly bez problémů a na průběh voleb nebyl přímo ve volebních místnostech podán žádný protest.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb