Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Prázdniny utekly jako voda a další školní rok je na svém začátku. Děti se tak po dvou měsících prázdninování opět setkaly se svými spolužáky. Zahájení školního roku bylo ale také dnem, kdy poprvé usedlo do školních lavic šedesát prvňáčků, kteří 3. září 2018 zahájili svou povinnou školní docházku. Poprvé ještě v doprovodu rodičů, kteří na ně dohlíželi ve třídě.
Slavnostního zahájení se zúčastnil nový ředitel ZŠ ve Starém Městě, Jan Zábranský. Ten převzal pomyslné ředitelské žezlo od končícího dosavadního ředitele Josefa Jurnykla. Ten největší základní školu na okrese vedl dlouhých osmadvacet let. Kromě ředitelů při slavnostním zahájení nechyběli ani zástupci zřizovatele, kterým je Město Staré Město, starosta Josef Bazala a místostarosta Martin Zábranský, ale i starostové okolních obcí, pro které je staroměstská škola spádová. Těmi jsou Kostelany nad Moravou, které reprezentoval starosta Pavel Duda. Chybět nemohli ani Josef Maňák, zástupce SRPŠ, a duchovní správce staroměstské farnosti, otec Miroslav Suchomel.
Po přivítání žáků a popřání hodně studijních úspěchů na obou stupních základní školy zavítali zástupci města a pan farář také do všech tří mateřských škol, které ve Starém Městě jsou, aby popřáli dětem, ale i vedení mateřinek hodně úspěchů v nadcházejícím školním roce.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb