Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 23.6.2019Hurá prázdniny
  • 1.9.2019Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 8.9.2019Zábavné odpoledne – škola začíná
  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Změna provozního řádu a zrušení poplatků pro používání nově opravených hřišť na Michalské a u budovy druhého stupně ZŠ. To jsou novinky, se kterými přišlo vedení staroměstské radnice po vlně kritiky, která se na představitele města snesla po zveřejnění plánu na částečné zpoplatnění používání hřišť. „Původně jsme plánovali, že hřiště budou zdarma pro děti do věku patnácti let. Od patnácti let měli například skupiny za používání hřiště na malou kopanou nebo basketbal platit sto korun. Veřejnosti se ale tento plán nezamlouval, a proto jsme vyslechli hlas obyvatel a změnili názor. Koneckonců jsme hřiště zbudovali pro obyvatele Starého Města, ať už dětské či dospělé,“ řekl starosta Starého Města Josef Bazala.
Rekonstruovaná hřiště na Michalské plánuje Městský úřad ve Starém Městě zkolaudovat a uvést do provozu do konce června, hřiště u základní školy již je v provozu a slouží veřejnosti. Obě hřiště budou mít své správce, kteří zajistí, že budou veřejnosti přístupná od 9 do 21 hodin.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb