Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 1.9.2018 19.30CM Bálešáci - křest nového CD
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 17. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Návrat sportovního areálu Širůch zpět do vlastnictví města hlásí vedení obce. Po několika týdnech vyjednávání a hlasování a schvalování na radě města i na zastupitelstvu podepsalo město smlouvu s dosavadním vlastníkem Synot Real Estate o odkoupení areálu. Do majetku města tak přibudou opět dvě fotbalová hřiště, tribuny, tenisové kurty a hospůdka, které ve Starém Městě neřekne nikdo jinak než „U Karla“. Celý proces byl završen v pátek 13. července 2018, kdy vedení města celý areál převzalo.
Tříhektarový sportovní areál se tak vrací do rukou města po více než dvaceti letech. Výjimkou je pouze Hotel Synot, který nadále zůstane v majetku společnosti Synot Real Estate Ivo Valenty. Ten sportovní areál spravuje od roku 1998.
Městské sportoviště tak bude tvořit téměř ucelený prostor i s koupalištěm a nedalekým fotbalovým hřištěm na Rybníčku, kde má momentálně své zázemí domácí fotbalový tým Jiskra. I tu ale čeká změna. „Aktivní činnost nové Jiskry byla obnovena před patnácti lety, kdy ji začala podporovat firma Colorlak. Od té doby se Jiskře daří velmi kvalitně pracovat s mládeží. Žákovské a dorostenecké týmy budou nadále hrávat na hřišti na Rybníčku, starší kategorie budou hrát svá mistrovská utkání na Širůchu,“ uvedl starosta Josef Bazala. Fotbal ve Starém Městě bude mít k dispozici tři fotbalová hřiště, splňující parametry pro mistrovská utkání a dvě hřiště s umělým povrchem.
Celý areál nyní čekají nezbytné rekonstrukce a modernizace. „Hlavním problémem je zavlažování hlavního travnatého hřiště na Širůchu. To se bude řešit prioritně. Staroměstská tráva byla vždy výkladní skříní a chloubou v rámci celého okresu. Díky poklesu vody už to ale bohužel neplatí a to chceme nyní napravit jako jednu z prvních věcí, následovat bude rekonstrukce tribuny, chodníků a veřejného osvětlení, schůdků a dalších věcí,“ doplnil starosta Bazala.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb