Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


Tentokrát ne cvičně, ale naostro na postupové okresní soutěži Hlídek mladých zdravotníků v Uherském Hradišti. Nejdříve přišly naše vědomosti o lidském těle, poskytování první pomoci a historii Červeného kříže, vše prověřeno testy. Dařilo se nám. Ztráta jednoho bodu díky mylně pochopené otázce nám tolik nevadila. Následovaly dva zásahy. V prvním případě se při opravě domu zřítilo lešení se třemi řemeslníky. Jeden křičel bolestí, protože si zlomil kosti bérce. Druhý zraněný si stěžoval na nehybnost dolních končetin a třetí byl v bezvědomí se zástavou, vytékající krví z ucha a předpokládaným mozkolebečním poraněním. Až na malé chybky jsme všechno zvládli dobře. Podruhé jsme zasahovali v Jabloňové ulici, kde se dva lidé pokoušeli zbourat malou kůlnu. Zavalila je, jednomu člověku zlomila stehenní kost a způsobila rozsáhlou ránu na levé horní končetině. Druhému se do ruky zapíchl velký hřebík a padající trámy ho povrchově poranily na hlavě. Zásah se nám povedl velmi dobře. Byli jsme hodnoceni nejvyšší známkou. Transport a obvazová technika nám šla také skvěle a předčili jsme i další soutěžící. V konečném součtu bodů nám pár bodů chybělo. Na postup to tentokrát nestačilo. Skončili jsme druzí a třetí. Přesto to bylo příjemně strávené odpoledne plné adrenalinu, na který se vždycky těšíme. Našim kolegům z Komně upřímně přejeme, aby se jim v krajském kole dařilo a odjížděli ze Znojma stejně spokojení jako z Uherského Hradiště.

Ing. Petra Šáchová
Foto: Ing. Petra Šáchová

Foto: Ing. Petra Šáchová

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb