imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Druhý červnový víkend byl pro Mladé hasiče ze Starého Města a jejich vedoucí velmi náročný, protože patřil k jednomu z vrcholů letošní sezóny. V sobotu 9. 6. 2018 se totiž na stadionu TJ Jiskra v Otrokovicích konalo Krajské kolo hry Plamen. Celkem se sem sjelo dvanáct nejlepších týmů mladých hasičů kategorie starších, po třech zástupcích z každého okresu, aby bojovali o postup na republikové kolo do Plzně.
Po slavnostním nástupu, složení slibů závodníků a rozhodčích byla soutěž zahájena Štafetou 400m CTIF. Zde naši mladí hasiči po menších problémech v obou pokusech obsadili 7. místo. Druhou disciplínou dne byla Štafeta 4x60m, kde se s časem 43,75 sekund umístili na 5. místě. Dále následovala jedna z nejnáročnějších disciplín, kterou je Požární útok CTIF, kde družstvo zaběhlo oba pokusy bez trestných bodů a ve výsledku si pak za čas 53,43 sekund připsalo 3. místo. Druhou polovinu soutěžního dne otvírala Štafeta požárních dvojic, kde jsme bohužel zaostali necelé dvě sekundy za svým letošním maximem a s časem 57,23 sekund obsadili nejhorší příčku ze soutěžního dne – 8. místo. Předposlední disciplínou náročného dne byl královský Požární útok Plamen, v jehož prvním pokusu mladí hasiči zaběhli čas 22,72 sekund, což jim stačilo na 6. místo v této disciplíně. Poslední disciplínou byl Závod požárnické všestrannosti, kde obě hlídky prokázaly svou připravenost a s minimem trestných bodů, pouze ze střelby ze vzduchovky, obsadily dělené čtvrté místo spolu s družstvem z nedalekých Míkovic. Po vyčerpávajícím programu se pak družstvo Mladých hasičů ze Starého Města umístilo na celkovém 4. místě. Pro úplnost, družstvo z Míkovic se umístilo celkově na 6. místě, družstvo ze Šumic po problémech s požární stříkačkou na 12. místě.
Po náročném dnu následoval návrat domů, přestože soutěžní víkend pro některé pokračoval i následující neděli 10. 6. 2018, kde mladé hasiče vystřídala soutěž dorostenců. Zde nám postoupilo celkem šest závodníku v kategoriích jednotlivců. Jako první na disciplínu 100m překážek vyběhli kluci, kde Tomáš Vanda časem 18,63 sekund odsadil 3. místo v kategorii staršího dorostu, Lukáš Motyčka časem 19,38 sekund obsadil 4. místo v kategorii mladšího dorostu a Matyáš Kubík časem 22,61 sekund z prvního pokusu místo 7. rovněž v kategorii mladšího dorostu. Celkově se pak po disciplíně Dvojboje a testech z požární ochrany umístili Tomáš Vanda na 3. místě a Lukáš Motyčka na 4. místě. Po zdravotních problémech obsadil Jiří Krys 11. místo a po zranění při druhém pokusu 100m překážek Matyáš Kubík 6. místo.
V kategorii mladších dorostenek spolu bojovaly Nikola Benedíková a Eliška Kubíková. Zde si Nikola Benedíková vyběhala s časem 23,40 sekund 5. místo v disciplíně 100m překážek a s časem 22,42 sekund 6. místo v disciplíně Dvojboj. Eliška Kubíková pak obsadila na obou disciplínách druhé místo. Díky bezchybným testům se pak umístila Nikola Benedíková na celkovém 5. místě a Eliška Kubíková na 2. místě.
Všem soutěžícím patří poděkování a gratulace k dosaženým výsledkům. Poděkování patří nejen vedoucím a trenérům, ale i našim sponzorům, bez kterých by již tak náročná příprava byla ještě náročnější a to: městu Starému Městu, firmě BT SERVIS, firmě VTP Pelka s.r.o., Helen Doron – Dagmar Stodůlková, Nadace Synot a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.