Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V neděli 13. května přivítala staroměstská sokolovna desítky dětí, které svým vystoupením potěšily své maminky a babičky a tím jim popřály ke Dni matek. Den matek je krásný svátek, který je rozšířen po celém světě. Oficiálně připadá na druhou květnou neděli. V ČR je tento svátek ustanoven na 8. května a začal se slavit roku 1923. To díky propagátorce Alici Masarykové. Po druhé světové válce byl komunistickou garniturou trochu zneužit a byl přejmenován na MDŽ – Mezinárodní den žen. Po roce 1989 se opět začal slavit Den matek i veřejně.
V hodinovém pásmu předvedly svá vystoupení děti z MŠ Rastislavova, MŠ Komenského, KMŠ Za Radnicí, krásným baletem se prezentoval taneční obor ZUŠ, pobočka Staré Město a kvarteto zobcových fléten hudebního oboru. Na pódiu vykouzlily úsměv u diváků ukázkou z hodiny Cvičení s dětmi maminky a děti TJ Orel a v pásmu “Na Lúce“ se představilo Klubíčko SVČ Klubko.
„Všem účinkujícím blahopřeji ke krásným výkonům na pódiu a maminkám a babičkám přeji ještě jednou vše nejlepší k svátku.“

Martin Zábranský

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb