Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Jeli víceméně na zkušenou. Zatancovali, nadchnuli Ostravu a odjížděli s vítězstvím. Tak by se ve stručnosti dal popsat výjezd staroměstských tanečníků z TK Tweet na soutěž ve výrazových tancích Showtime Ostrava 2018.
Soutěž byla zároveň také kvalifikační soutěží o postup na mistrovství Evropy, hlavním úkolem a cílem staroměstských tanečníků ale bylo získání zkušeností z tak významné soutěže.
„Pořadatelé, zástupci Tanečně sportovního klubu Jenilev, stejně jako diváci zaplněné sportovní haly Sareza v Ostravě byli ze soutěžního vystoupení našeho klubu nadšeni a téměř celou taneční skladbu rytmicky tleskali. Tím ještě umocnili již tak fantastickou atmosféru při vystoupení,“ uvedl vedoucí TK Tweet Tomáš Horváth.
Obrovského překvapení se místní tanečníci, kteří jsou stoprocentně složeni pouze z amatérů a nadšenců do tancování, když komentátor oznámil vítězství TK Tweet ve své kategorii. Tím si členové této taneční formace zajistili účast nejen na Mistrovství Evropy, které se koná v letošním roce v Rumunsku, ale také účast na další taneční soutěži Grand Finále Showtime 2018 ve slovenské Levici.
U našich východních sousedů se tanečníci z TK Tweet představili druhou květnovou neděli opět ve skvělé formě. Na soutěži Grand Finále Showtime 2018, kde vystupovalo obrovské množství soutěžících. Tanečních soutěží se zúčastnilo 472 skupin a celá soutěž tak musela být rozdělena do tří dnů. I zde zaujali staroměstští tanečníci nejen porotu, ale i diváky a opět vystoupali za potlesku celé sportovní haly na nejvyšší stupínek.
Pokud byste se chtěli i vy přidat k taneční partě nadšenců, neváhejte navštívit některý z tréninků, které se konají vždy v úterý v divadelním sále SKC ve Starém Městě vždy od 18:30 hodin. Tréninky jsou pro všechny kategorie, od dětí od 7 let až po seniory 36 let a starší.

Aleš Korvas

Foto: TK Tweet

Foto: TK Tweet


Foto: TK Tweet

Foto: TK Tweet

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb