Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 1.9.2019 14.00Den města
  • 1.9.2019 17.00Velkomoravský koncert
  • 7.9.2019Slovácké slavnosti vína
  • 28.9.2019Michalské slavnosti – Hody s právem
  • 5.10.2019Staroměstský Den vína
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Každoročně v měsíci květnu předvádí děti ze všech skupin Dětského folklorního souboru Dolinečka při Základní škole Staré Město pro své rodiče, prarodiče a známé, co se během roku naučili. Ani letošní rok nebyl výjimkou a všechny čtyři skupiny předvedly v pátek 4. května 2018 na prknech pódia Společensko – kulturního centra ve Starém Městě skvělé představení v programu s názvem Sviť nám slunce, sluníčko.
Už tradičně bývá o vystoupení Dolineček mezi diváky takový zájem, že kapacita divadelního sálu bývalé sokolovny nestačí pouze na jedno vystoupení, a děti proto vystupují ve dvou programech. První premiéra je připravena na 16 hodinu a druhé, večerní vystoupení, začíná v 19 hodin.
Během dvouhodinového programu se předvedla každá ze skupin Dolinečky minimálně dvakrát. Krásný program zpestřily během večera také cimbálové muziky Dolinečka, kterou vede Tomáš Vavřík a „primášuje“ Veronika Ilíková, a Dolinka při ZUŠ Staré Město pod vedením Radima Snopka a primášem Tomášem Snopkem.
Vyprodaný sál SKC Staré Město odměnil každé vystoupení po zásluze dlouhotrvajícím potleskem. Folklórní omladina opět všem návštěvníkům dokázala, že folklóru se ve Starém Městě daří a že zdejší pobočka Základní umělecké školy vychovává velkou řadu talentů, z nichž se mnoho prosadí i v dospělém věku v některém z folklórních uměleckých souborů.
Obrovský dík patří v neposlední řadě Veronice Friedlové, která je autorkou pořadu a celou přípravu večera si vzala pod svá křídla. Za to jí děkovali nejen účinkující, ale hlavně diváci v hledišti.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamery hnízdiště čápů

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb