Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
  • 27.4.2019Den Země - Kovosteel
  • 28.4.2019Otevírání plavební sezóny Baťův kanál
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Druhá květnová sobota patřila letos ve Starém Městě již devátému ročníku tradičního koštu vína, který pořádá staroměstský spolek Klub přátel vína. Letošní ročník nabídl svým návštěvníkům 338 vzorků bílých vín a 143 vín červených. Ani milovníci rosé vín nepřišli zkrátka, těch pořadatelé zajistili dvaadvacet.
Samotnému koštu předchází nezbytná degustace, na níž odborníci ohodnotí jednotlivé vzorky znaleckým okem i chutí a vůní. Degustace se koná vždy s týdenním předstihem v prostorách Jezuitského sklepa, kde jsou ideální podmínky pro degustaci i nádherné prostředí několik set let starého sklepení.
„Každý košt, respektive degustace, má svého garanta. U nás ve Starém Městě jím již několik let bývá pan Josef Bičan z Traplic. O tom, že se jedná o odborníka na slovo vzatého, svědčí i fakt, že jako garant působí na mnoha dalších koštech v okolí,“ uvedl Dalimil Vrána z pořádajícího Klubu přátel vína.
Nejvíce vzorků se podařilo organizátorům zajistit od vinařů z domácího prostředí, a to celkem 94. Druhá nejpočetnější zastoupení co do počtu vzorků dodali vinaři z Polešovic a Boršic, každá po 36 vzorcích.
Nejlépe hodnoceným vínem mezi bílými odrůdami bylo podle degustátorů, Josefa Bičana, Stanislava Dočkala a Stanislava Píštka Rulandské šedé, výběr z hroznů, ročník 2017 z produkce Vinných sklepů Skalák. Mezi červenými víny okouzlil vzorek ČZS Kněžpole, které poslalo na košt do Starého Města odrůdu Zweigeltrebe 2017.
Dalšími udělovanými cenami byla nejlepší kolekce vína, kterou vyhrálo Vinařství Vaďura z Polešovic.
Cenu starosty, která nebývá udělována za nejlepší víno, ale za rozvoj a podporu vinařství ve Starém Městě, získal letos od starosty Josefa Bazaly pan Jiří Omelka.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb