Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 19.8.2018 15.00O putovní pohár starosty města Starého Města
  • 25.8.2018 14.00Středověké odpoledne
  • 31.8.2018 15.0022. Mistrovství České Republiky a Fiesta 2018
  • 1.9.2018 19.30CM Bálešáci - křest nového CD
  • 2.9.2018 15.00Zábavné odpoledne s knihovnickou dílnou
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 17. srpna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Dotazník pro občany

Obracíme se na Vás jménem Ministerstva zemědělství ve spolupráci s nímž, bychom Vás chtěli požádat o vyplnění dotazníku týkající se „Plánování v oblasti vod“. Dotazník Vám zabere max. 5 minut. Výsledky těchto dotazníků pomůžou ke zjištění názorů a postojů, které zaujímá veřejnost a občané k přijatým opatřením. Termín na vyplnění dotazníku je do 10/9/2018.

Dotazník k vyplnění

Děkujeme moc za Vaši vstřícnost a vyplnění dotazníku.


Staré Město je žádaná lokalita. O tom vypovídá i značný zájem pro výstavbu rodinných domů v areálu bývalého školního hospodářství. Z osmnácti pozemků, které Město Staré Město dalo k prodeji poprvé v září loňského roku, jich po druhém kole prodeje, které se uskutečnilo v prostorách zasedacího sálu staroměstské radnice v pondělí 19. března, zbývají k dispozici pouhé čtyři.
„Přiznávám, že jsme se báli, jestli není cena až moc vysoká. Přece jen sedmnáct set korun bez DPH za řadovou zástavbu a dva tisíce dvě stě za samostatně stojící pozemek není úplně málo, ale ani za tyto ceny na prodeji město nijak výrazně nevydělá. Nicméně je vidět, že i za tyto nemalé částky, jsou lidé ochotni se do Starého Města stěhovat. Obzvláště mě těší, že se jedná většinou o rodilé staroměšťany, kteří se tak v podstatě vrací domů,“ řekl starosta Starého Města, Josef Bazala. K dispozici jsou zájemcům poslední dva pozemky v řadové zástavbě a dva samostatně stojící. Jeden ze samostatně stojících ale zřejmě bude rozdělen kvůli své velikosti. „Jedná se o pozemek, který má dvanáct set metrů čtverečných. Při ceně dva tisíce dvě stě korun za metr plus daň je cena pozemku velmi vysoká. I když se pozemek rozdělí na dvě poloviny, stále zůstane dost veliký pro výstavbu rodinného domu,“ uvedla vedoucí Odboru správy majetku Markéta Hrušková.
Někteří majitelé pozemků už zahájili na pozemcích výstavbu, další jsou těsně před zahájením.
Další etapa, která zahrnuje prodej pozemků již pouze pro samostatně stojící domy se očekává v řádu několika let. Mezitím musí dojít k demolici dalších budov, které na pozemku bývalého statku ještě stojí a přípravě inženýrských sítí pro jednotlivé stavební parcely.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb