Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Každoroční setkání spolků, které dříve bývalo na radnici, se konalo v pátek 8. prosince 2017 opět v prostorách Jezuitského sklepa. Přítomni byli zástupci jednotlivých organizací, které od města dostávají různé formy dotací a příspěvků na svoji činnost.
Úvodního slova se ujal starosta města Josef Bazala, který přítomné vyzval, aby všem ostatním představili v krátkosti spolek, který jednotliví členové zastupují a zhodnotili uplynulý rok, případně poodkryli plány nebo přání na rok následující. Nechyběli představitelé staroměstských rybářů, zahrádkářů, včelařů nebo myslivců. Nováčkem mezi zástupci spolků byli představitelé jednoho z největších fit center na uherskohradišťském okrese, které svoji činnost provozuje v bezprostřední blízkosti staroměstské radnice. Podle jejího jednatele, Michala Brázdila, připravuje i na rok 2018 staroměstské FIT-KO spoustu akcí pro veřejnost. Tohle je ale vyjmenovaný jen malý vzorek všech spolků, které na setkání seznámily ostatní se svojí činností.
Plánů bylo představeno mnoho, že se ani nechce věřit, že by se všechny daly vměstnat do jednoho roku. Stejně jako zaznělo z úst přítomných, město podporuje činnost ať už finančně, nebo logisticky a za to patří radnici dozajista velký dík. Všechny přítomné starosta Josef Bazala ujistil, že v tom hodlá vedení obce pokračovat i v budoucnu.
Poté už se všichni těšili, až ochutnají něco z připraveného rautu, kam přidali své výrobky na ochutnání také všichni, kteří ze své činnosti produkují nějaké výrobky. Myslivci dali všem ochutnat výborného pečeného divočáka, rybáři trumfovali rybou. Staroměstští vinaři přinesli několik druhů svého vína, Spolek přátel slivovice zase trnkovou pálenku, včelaři se předvedli vynikající medovinou.

Aleš Korvas

Foto: Silvie Korvasová

Foto: Silvie Korvasová


Foto: Silvie Korvasová

Foto: Silvie Korvasová


Foto: Silvie Korvasová

Foto: Silvie Korvasová


Foto: Silvie Korvasová

Foto: Silvie Korvasová


Foto: Silvie Korvasová

Foto: Silvie Korvasová

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb