Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
  • 13.4.2019Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Sobota 16. února 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Upozornění

Vážení spoluobčané,
z důvodu poškození hlavní řídící jednotky světelné signalizace křižovatky u radnice bude světelná signalizace dočasně mimo provoz. Oprava proběhne nejpozději do 20.02.2019.


Děkujeme za pochopení.


V polovině prosince uplynulého roku se zaslouženého uznání dočkal ve Vsetíně dlouholetý vedoucí kroužku Leteckých modelářů, Jaroslav Minařík, který vede při Středisku volného času Klubko Staré Město. Ve Vsetíně byl oceněn hejtmanem Jiřím Čunkem za svoji dobrovolnou činnost s mládeží. Jaroslav Minařík je jedním z dvaceti oceněných, kteří byly vybráni na základě nominací odeslaných na Odbor školství, mládeže a sportu krajského úřadu. Dvacítka oceněných byla vybrána z dvaačtyřiceti nominovaných.
Ocenění byli všichni ti, kteří se minimálně sedm let věnují mládeži dobrovolně, tedy ve svém volném čase a bez nároku na odměnu.

Pan Jaroslav Minařík je skromný a nenápadný člověk. V příspěvkové organizaci města, Středisku volného času Klubko Staré Město, pracuje od založení organizace v roce 1981 (tehdy to byl ještě městský dům pionýrů), tedy již 36 let. Je to jediný pracovník, který je v této organizaci po celou dobu její existence.
Vede pravidelný kroužek Leteckých modelářů, který se schází každý týden na 2 hodiny. Kroužek navštěvují hlavně chlapci od 8 do 11 let. Se svými svěřenci organizuje a účastní se modelářských soutěží, ve středisku volného času také pomáhá na dalších akcích pro veřejnost. Ačkoli kroužek nepatří mezi ty super akční, je stálicí organizace a prošlo jím několik set dětí, z nichž někteří na modelaření vodí již i své děti, tedy další generaci.
Cílem Jaroslava Minaříka je, aby se děti něco naučily a odcházely z kroužku spokojené, nejde o výsledky, ale jejich pokroky a získané dovednosti. Svým klidným a trpělivým přístupem jim jde příkladem a učí je, že technická a pečlivá práce, sice není hned vidět, ale konečný výsledek vždy vyvolá velkou radost a obdiv ostatních, co děti dokázaly.
Kroužek nevede s cílem se zviditelnit, ale těší ho, že může předávat své zkušenosti a stálý zájem kroužek, svědčí o tom, že to dělá opravdu výborně.

Aleš Korvas a SVČ Klubko
Foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb