Novinky

Rubriky

Kalendář akcí

  • 27.1.2018 19.00XXI. REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
  • 3.3.2018Košt slivovice
  • 18.3.2018Jarní předvelikonoční jarmark
  • 23.3.2018Noc s Andersenem
  • 14.4.2018Den Země – Ukliďme ČR
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Středa 17. ledna 2018

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Přibližně stovka návštěvníků si nenechala ve středu 15. listopadu ujít další ze série poutavých přednášek docenta Galušky, Mgr. Valáškové a Dr. Jilíka, které se tentokrát neslo v duchu tématu Staré Město Rostislavovo a Veligrad.
Jako první se ujal slova Dr. Jilík, který připomněl působení ve Starém Městě jednoho z nejznámějších archeologů Antonína Zelnitiuse. Další části přednášky se ujala archeoložka z Moravského zemského muzea v Brně Mgr. Lucie Valášková a po ní již následoval se svým hodinu a půl dlouhým výkladem docent Luděk Galuška.
Jak už jsou návštěvníci jeho přednášek zvyklí, ani tentokrát se nejednalo o krátkou přednášku, kterou ovšem diváci ohodnotili dlouhým potleskem. Jak je tomu v případě jeho besed běžné, ani tentokrát nechyběla diskuze s návštěvníky, kteří se doc. Galušky, Dr. Jilíka nebo Mgr. Valáškové mohli ptát na jejich názory.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Vizualizace ZUŠ

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb