Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Rozšíření kapacit při pořádání společenských akcí, adekvátní zázemí účinkujícím i prostory pro setkání většího počtu lidí. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč zastupitelstvo Starého Města odsouhlasilo na svém mimořádném zasedání investiční akci za více než šest milionů korun na vybudování prostor pod kostelem Svatého Ducha, které se nacházejí ve stejné úrovni jako náměstí Velké Moravy. Prostory, které byly zatím využívány pouze jako skladovací prostory pro stánky k jarmarkům nebo k uskladnění pódia pro kulturní akce, tak dostane zbrusu novou podobu.
„V daném místě momentálně není prakticky nic, kromě betonové podlahy a obvodových zdí. Plocha, které má 610 metrů čtverečných, je proto zatím naprosto nevyužitá. To chceme změnit i s ohledem na to, že prostory nám velmi chybí, především v momentě, kdy se nám kryjí jakékoliv akce se soukromými oslavami v Jezuitském sklepě,“ uvedl starosta Starého Města, Josef Bazala. Pokud se například v Jezuitském sklepě, který je z hlediska vytíženosti pro pořádání společenských akcí jeden z nejžádanějších objektů ve Starém Městě, pořádá například výstava, může trvat v podstatě jen několik dní. Poté jsou již ve sklepě většinou nasmlouvány soukromé akce na dlouhou dobu dopředu a výstava se musí zrušit a rozebrat. S tím by měl nově vybudovaný sál pomoci.
V prostorách budou vybudovány kromě podlah a podlahového topení také kuchyňka, sociální zázemí a dva sály, které budou využívány jak spolky, veřejností nebo křesťanskou mládeží a scholou. V prostorách je i nadále předpokládáno s umístěním věcí, které patří Starému Městu a jsou používány například při kulturních a společenských akcích pořádaných městem.
Vlastníkem kostela je Římskokatolická farnost, město si tento prostor pronajme, provede v něm účelové stavební úpravy a prostřednictvím své příspěvkové organizace „Sportovní a kulturní centrum“ bude zajišťovat provoz. „Nájemní smlouva je uzavřená na šedesát let, během nichž bude farnost městu postupně tuto investici splácet. Radnice tak dostane své peníze zpátky,“ shrnul obsah smluvního ujednání Josef Bazala.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb