Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Místo sněhu jen poprašek, za to s mrazivým prosincovým větrem. Tak přivítal letošní Vánoční jarmark stovky návštěvníků a potvrdil, že o společenské kulturní akce pro veřejnost je mezi obyvateli Starého Města zájem. Počasí letos stánkařům i pořadatelům přálo a celý program se obešel bez deště. Samotná část, ve které byla přichystána vystoupení jednotlivých souborů, začala jedenáctou hodinou a s trochou svařeného vína pro dospělé a horkým čajem pro děti se dala vcelku bez problémů zvládnout.
Po úvodním zahájení jarmarku starostou Josefem Bazalou a místostarostou Martinem Zábranským se na pódiu střídaly jednotlivé skupiny dětí i dospělých se svými programy. K vidění tak byla vystoupení dětských folklorních souborů Dolinečky, Staroměstských mládenců, Repetilek, ale i Bálešáků nebo Folklorního souboru Dolina či dětí z mateřských školek Komenského a Rastislavova.
Návštěvníci jarmarku mohli stejně jako v sobotu, kdy se na náměstí rozsvěcoval vánoční strom, vyjít zdarma na vyhlídku z kostela Svatého Ducha.
Pro nejmladší návštěvníky i letos připravilo Středisko volného času Klubko nejrůznější hry, to vše v prostorách Jezuitského sklepa. A aby děti věděly, že už se blíží Vánoce, nechyběl ani Mikuláš s andělem a čertem, který po přednesení básničky nebo písničky každé dítě odměnil nějakou sladkostí. Od půl jedné pak mohly děti vidět představení loutkového divadla v podání Divadla Brod. K vidění byla také v prostorách Jezuitského sklepa vernisáž obrazů Heleny Šuranské.

Aleš Korvas
Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb