Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Vyřazení staré cisterny a naopak předání nového automobilu do užívání staroměstským hasičům se uskutečnilo v sobotu 25. listopadu 2017. Vozidlo CAS pořídili staroměstskému sboru dobrovolných hasičů zastupitelé, když po přibližně roce jednání odsouhlasili pořízení nového vozidla za necelé čtyři miliony korun. „Staroměstští dobrovolní hasiči mají nejen na celém okrese skvělou pověst pro svoji profesionalitu, s jakou k plnění své činnosti přistupují. Pořízením nového vozidla jim dáváme najevo, že si jejich práce nesmírně vážíme,“ uvedl starosta Josef Bazala.
Dosavadní Tatra T148 již dlouhá léta přesluhovala, proto došlo k nahrazení novějším a modernějším typem. Od soboty se tak mohou místní dobrovolní hasiči radovat z vozidla, které bylo zařazeno do užívání a struktur hasičského záchranného sboru.
„Vozidlo bylo vyrobeno v roce 2008, kdy jej pořídil Slovenský plynárenský priemysel. Jedná se o vozidlo na podvozku MAN s označením TGM 18.330, což značí, že maximální hmotnost vozidla je 18 tun a max. výkon motoru je 330 koňských sil. Automobil má konfiguraci náprav 4×4, kabina je prodloužená s 6 místy k sezení. V nárazníku je vestavěn elektrický naviják s tažnou silou 5400 kg,“ představil vozidlo velitel místních hasičů Jakub Kotačka.
Při cestě ke cvičení nebo ostrým zásahům s sebou vozidlo vozí 5000 litrů vody a 300 litrů pěnidla. Standardně je vozidlo schopno dodávat při tlaku 10 barů 2000 litrů za minutu, maximální průtok může ale činit až 3750 litrů za minutu.
Na cenu vozidla, které stálo 3 900 000 korun, přispěl staroměstským hasičům částkou 400 000 korun také Zlínský kraj. Zbytek ceny hradil zřizovatel Sboru dobrovolných hasičů Staré Město, kterým je město Staré Město.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb