Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


Oslava svátku svatého Martina a žehnání mladých vín se uskutečnilo v sobotu 11. listopadu 2017 na náměstí Velké Moravy poprvé v historii našeho města. Na příjezd Martina na bílém koni, kterého představoval Martin Řimák, se přišly podívat téměř dvě stovky návštěvníků.
„Program se letos uskutečnil poprvé. Už když pan místostarosta nastupoval do funkce místostarosty, říkali jsme si, že bychom jednou chtěli žehnání vín, tak jak probíhá na náměstí v Uherském Hradišti, uskutečnit i ve Starém Městě. Tak se nám to konečně po třech letech povedlo,“ řekl návštěvníkům starosta Josef Bazala.
Poté již následovala ukázka příběhu svatého Martina a žebráka a ihned po ní samotné žehnání mladých vín, běžně označovaných jako svatomartinských. To měl v kompetenci staroměstský farář, otec Miroslav Suchomel. Ihned po žehnání se chopil slova každý z pěti staroměstských radních, který jednou odrůdou připil všem zúčastněným.
Poté předvedli šermířské ukázky členové šermířské a divadelní skupiny Memento Mori z Uherského Ostrohu. Po ní již následovala ochutnávka mladých vín v prostorách Jezuitského sklepa, který byl zaplněný do posledního místa.
Celé pozdní odpoledne připravila kulturní komise, která si tak zaslouží bezesporu velký dík.

Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas

Foto: Aleš Korvas


Více fotografií

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb