Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie


V sobotu 28. října milovníci koní a příznivci jezdeckého sportu ze Starého Města opět uspořádali již oficiální 1. ročník Hubertovy jízdy.
Svátek svatého Huberta, patrona jezdců a lovců, připadá každoročně na 3. listopadu. Ale již od konce září se konají v různých jezdeckých stájích Hubertovy jízdy, jako připomínka parforsních honů. Je to vlastně takové vyvrcholení a zároveň ukončení jezdecké sezony. Organizace tohoto jezdeckého svátku ve Starém Městě se opět ujaly stáje Michala Slováčka a Františka Juřičky.
I přes sychravé podzimní počasí se slavnostního nástupu, který se konal v 10 hodin, zúčastnilo 10 velkých koní a dvě spřežení chladnokrevných koní. Nechyběla ani divácká kulisa z řad laické i odborné veřejnosti.
Master Michal Slováček zahájil hon slavnostním proslovem. Připomenul jezdcům pravidla Hubertovy jízdy, zejména co při jízdě dovoleno mají a co již ne. Liška Martin Řimák všem poděkoval za účast a nechybělo ani pár slov od pana starosty Josefa Bazaly. Proběhlo také stužkování zúčastněných jezdců.
Po slavnostním zahájení se houf koní i se spřeženími, v čele s liškou a Mastrem vydal přes Jalubí nad Traplice, kde se při přestávce jezdci občerstvili a koně oddechli. Pro zpáteční cestu do Starého Města, byla pro pestrost zvolena jiná trasa, vedoucí přes polní cesty nad Jalubím.
Večer proběhl v salonku penzionu Korzár tradiční soud s následnou zábavou. Při soudu byli odsouzeni ti jezdci, kteří porušili pravidla honu. Běžnými prohřešky jsou např. předjetí Mastra či lišky, nedovolené sesednutí z koně či nezvládnutí svého koně.
Další jezdeckou akcí ve Starém Městě, na kterou se můžete následující rok v červnu těšit, bude tradiční jezdecký den v podobě parkurových závodů.

Jezdecká stáj Dolina

Foto: Aneta Hájková

Foto: Aneta Hájková


Foto: Aneta Hájková

Foto: Aneta Hájková


Foto: Aneta Hájková

Foto: Aneta Hájková


Foto: Aneta Hájková

Foto: Aneta Hájková


Foto: Aneta Hájková

Foto: Aneta Hájková

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb