Novinky

Projekty z IROP

Kalendář akcí

  • 26.1.2019 19.30Ples města Staré Město
  • 2.3.2019Košt slivovice
  • 6.3.2019Výtvarná soutěž
  • 29.3.2019Noc s Andersenem
  • 7.4.2019Jarní předvelikonoční jarmark
AEC v1.0.4

Fotogalerie

Rubriky

Projekty z ROP Střední Morava

Digitální povodňový plán

Pátek 18. ledna 2019

imenicka.cz

Kam ve Starém Městě na oběd?

imenicka.cz

Fotogalerie

Položením věnců k pomníkům Legionářů a Obětem 1. světové války si připomněly desítky občanů Starého Města devadesáté deváté výročí založení republiky.
Akce se letos zúčastnily přibližně dvě stovky lidí, kteří se sešli u pomníku legionářů u prvního stupně základní školy. Svým projevem k přítomným promluvil místostarosta Martin Zábranský a s radním Kamilem Psotkou zastoupili starostu Josefa Bazalu. Ten se z pracovních důvodů pietního aktu nemohl zúčastnit.
Věnce a kytice položili kromě místostarosty také radní, vedoucí představitelé Sokola a Orla a v neposlední řadě zástupci staroměstského skautingu, jejichž členové drželi u pomníku čestnou stráž.
Další zastávkou byl pomník Obětem 1. světové války, který stojí u ulice Hradišťská před vchodem na hřbitov. I zde zapálili přítomní svíčky a položili květiny jako vzpomínku na ty, kteří položili během I. světové války život.
Součástí slavnostního večera byl také Světýlkový průvod. Po zapálení svíček a položení věnců se všichni přítomní odebrali s rozsvícenými lampiony na náměstí Velké Moravy, kde pro ně bylo připraveno občerstvení.
„Lidí přišlo letos opět více než vloni. Mám velikou radost, že lidé jsou ochotni přijít a připomenout si tento významný den a uctít památku obětem první světové války,“ uvedl místostarosta Martin Zábranský.

Starosta města Josef Bazala

Vážení návštěvníci,
vítám Vás na oficiálních webových stránkách úspěšně se rozvíjejícího města Staré Město, které je mimo jiné významné svou velkomoravskou historií. Věřím, že zde naleznete zajímavosti nejen o bohaté historii a současnosti města, ale i řadu důležitých praktických informací pro běžné potřeby občanů, včetně pozvánek na zajímavé kulturní, společenské, sportovní a folklorní události.

Informační kanál Hlášenírozhlasu.cz

Vizualizace náměstí Velké Moravy

Video o Starém Městě

Virtuální prohlídka města

Webkamera

Webkamera ve Starém Městě

Užitečné odkazy

Region Slovácko

Mikroregion Staroměstsko

KOVOZOO CzechPoint

EPUSA

Na úřad přes internet

Evropská databanka

Evidence tržeb